Med razstavljenimi teksti je tudi pričevanje Charlotte Salzberger, ki je razkrila, da ji je Eichmann med zaslišanjem grozil z besedami: "Odšla boš skozi dimnik", ki so se nanašale na množične sežige v krematorijih koncentracijskih taborišč. Druga priča opisuje Eichmanna kot "moža vladarske drže, ki razsoja o življenju in smrti."

Razstavo, ki so jo odprli dan po izraelski objavi številnih dokumentov, povezanih s procesom, je organiziral Center za dokumentacijo topografije terorja. V Centru menijo, da je bil Eichmannov proces ključnega pomena za razumevanje nacističnega genocida nad Judi. Za žrtve nacistični zločinov je bila namreč to ena prvih priložnosti, da nagovorijo svetovno javnost, kar je sprožilo številne debate. Proces je potekal v Izraelu od 11. aprila do 15. decembra 1961, ko so Eichmanna obsodili na smrt.

Eichmann je bil eden ključnih organizatorjev pobojev Judov. Zadolžen je bil za pošiljanje Judov iz Nemčije in zasedenih dežel v koncentracijska taborišča. Po koncu druge svetovne vojne se je skrival pred oblastmi, dokler ga maja 1960 niso v Argentini izsledili izraelski agentje.