Oba dirkača Honde sta znova pokazala odlično pripravljenost in zasedla najboljša startna položaja pred nedeljsko tekmo. Stoner, zmagovalec uvodne dirke v Dohi, je 4,4-kilometrski krog prevozil v 1:38,757 minute, njegov moštveni kolega Pedrosa je zaostal 0,158 sekunde, Lorenzo pa je 0,161 sekunde. Drugi voznik Yamahe, Američan Ben Spies, bo začel s četrtega mesta. Znova pa se ni najbolje odrezal Italijan Valentino Rossi, ki je v prvem delu kvalifikacij padel, na koncu pa zasedel zanj skromno 12. mesto.

V razredu moto2 si je, prav tako kot na dirki v Katarju, prvo mesto privozil Nemec Stefan Bradl (Kalex), ki je ugnal Španca Marca Marqueza in Švicarja Thomasa Lüthija (oba Suter). V istem vrstnem redu so ti trije dirkači končali tudi prve letošnje kvalifikacije.

V najšibkejšem razredu do 125 ccm bo nedeljsko dirko začel Nemec Sandro Cortese z Aprillio, ki je za dobre pol sekunde ugnal Španca Nicolasa Terola, več kot sekundo pa je zaostal Portugalec Miguel Oliveira (oba Aprillia).