Zato Gorenaka zanima, ali je policija zoper Bukovčevo sprožila ustrezen prekrškovni postopek po zakonu o osebnem imenu. Če je bil postopek sprožen, poslanca SDS zanima, kako se je končal in kakšna sankcija je bila izrečena. Kresalovo tudi sprašuje, kaj je Bukovčeva delala na kraju, ki je označeval območje policijske preiskave, in če je bila kakorkoli vezana na policijsko preiskavo. Če ni bila, poslanca zanima, zakaj je bila na varovanem območju policijske preiskave.

Po podatkih Gorenaka je namreč Bukovčeva s pomočjo Baričevičeve sestre prepričala policijo z navajanjem lažnih podatkov, da je "njegova prijateljica". Policisti naj bi razumeli, da gre za "intimno prijateljico pokojnega".

Kot trdi Gorenak, je policija tedanjo državno sekretarko vse do 22. februarja lani v svojih evidencah vodila pod imenom Sonja Poljak. Šele ta dan je na osnovi poročanja medijev in pregleda videoposnetkov ugotovila, da se je Sonja Bukovec, državna sekretarka, dejansko lažno predstavila za Sonjo Poljak, je zapisal. Iz Policijske uprave Ljubljana so zatrdili, da "je bila ugotovljena in potrjena identiteta vseh oseb, ki so bile na kraju".

Sicer pa naj bi bil proti Bukovčevi vložen tudi obtožni predlog v tem primeru zaradi suma storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Obtožena naj bi bila domnevnih nepravilnosti v postopku vračanja napadalnih psov Saši Baričeviču po napadu na Tržičana Stanislava Megliča marca 2006.