Mazejevi trinajsta startna številka ni prinesla sreče in je že na prvi progi pri prvem merjenju časa zaostajala že več kot sekundo (1,11), pri drugem pa skoraj za sekundo in pol (1,42). Dobre štiri sekunde (+4,04) pribitka niso bile dober obet za preboj v finale. Črnjanka je bila na na koncu tik za trideseterico, drugo vožnjo pa je zgrešila za 17 stotink. Po času se ji je približala Lavtarjeva, Ferkova pa je bila še dve sekundi počasnejša in je ugnala le tri uvrščene tekmovalke.

Švedinja Maria Pietilä Holmner je vodila po prvi vožnji, Zuzulova je zaostajala 21 stotink, Schildova pa 65. Devetindvajsetletna Schildova je v drugi vožnji, kljub zelo slabi progi, izvrstno opravila svoje delo in prepričljivo slavila svojo peto slalomsko zmago v sezoni in v megli ter močnem vetru zlasti v zgornjem delu skupno osemindvajseto v karieri. Zuzulova je ohranila drugo mesto, ker je Pietilä Holmner napravila veliko napako in zdrsnila na osmo mesto. Poutiainenova je še petič letos stopila na zmagovalne stopničke slaloma. Tekmo je zlasti v finalu zaznamovalo veliko število odstopov, saj do cilja ni prišla tretjina finalistk.

Dve pomembni odločitvi sta padli tik pred začetkom in kmalu po njem. Američanka Lindsey Vonn je bila sicer na startni listi s številko 16, vendar je pred nastopom organizatorjem sporočila, da ne bo nastopila, četudi je zdravstveno sposobna tekmovati, ker potrebuje počitek. Šest dni pred prvo tekmo na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju je padla na treningu v avstrijskem Hinterreitu in je morala na podrobnejši pregled v bolnišnico, kjer niso ugotovili težjih poškodb, doživela pa je pretres možganov. Pri padcu na hrbet je bila nekaj časa celo brez zavesti. Trikratna skupna zmagovalka svetovnega pokala bo na SP v Nemčiji branila naslova v superveleslalomu in smuku, v tej zimi pa je edina, ki lahko ogrozi trenutno vodilno v skupnem seštevku pokala Mario Riesch.

Slednja je pred svojimi gledalci želela dokazati dobro formo pred največjim tekmovanjem v sezoni, vendar je predčasno končala že prvo vožnjo, saj je premalo natančno prišla v kombinacijo vratc, ki jih nato ni mogla več pravilno izpeljati. Tako je ostalo 165 točk razlike med Rieschevo (1232) in drugouvrščeno v pokalu Vonnovo (1087). Riescheva pa je izgubila vodstvo v slalomskem seštevku pokala, saj sta jo prehiteli Schildova (500) in Poutiainenova (460). Mazejeva je v skupnem seštevku izgubila mesto in je sedma (515).

V soboto bo v Zwieslu še veleslalomska tekma. SP bo od 7. do 20. februarja v Garmisch Partenkirchnu, ženski superveleslalom, prva tekma prvenstva, pa je na programu v torek, 8. februarja. Svetovni pokal se bo nato nadaljeval 25. februarja s superkombinacijo v Aareju na Švedskem.