Vlada ni sporočila, zakaj so aretirali novinarje časnika Al-Maidan. Reporter medija Voice of Africa Alsanosi Ahmed poroča, da je vlada pred tem izvedla cenzuro nad njihovimi prispevki, po vsej verjetnosti je zato tudi aretacija povezana s tem. Novinarje so aretirali potem, ko so poročali o sestanku opozicijskih aktivistov, v priporu je dvanajst novinarjev in štiri druge osebe.

"Primer časopisa Al Maidan je resnično nenavaden, saj varnostne sile niso aretirale le novinarjev. Tudi hišnik časopisne hiše je aretiran. Ljudje ne vedo, ali so varnostne sile resnično imele na tarči novinarje ali pa so hoteli aretirati aktiviste in člane komunistične stranke," poroča Ahmed.

Protesti na severu Sudana so bili manjši, vendar široko razširjeni. Gibanje je zaznamovalo na stotine aretacij in pretepov, kakšnih 50 aktivistov pa je še vedno pridržanih ali pogrešanih. Vendar aktivisti napovedujejo nadaljnje demonstracije, naslednji protest bo 7. februarja.

Doslej so zborovanja organizirali prek Facebooka in SMS sporočil, vendar so oblasti začele taktiko aktivistov uporabljati proti njim.

"Same varnostne sile pošiljajo sporočila ljudem, naj se zberejo na določenem področju za demonstracije. Ko so ljudje šli protestirat, so jih varnostne sile takoj po prihodu aretirale," pravi Ahmed, ki napoveduje, da bodo prihodnje proteste po vsej verjetnosti organizirali prek drugih informacijskih kanalov.

Sudanska policija naj bi v četrtek aretirala tudi 40 študentov in 30 drugih ljudi, ki so protestirali v nedeljo. Eden od študentov naj bi tudi umrl zaradi poškodb, potem ko so ga pretepli policisti.