Komisarka ima na dnevnem redu še srečanje s člani odborov DZ za okolje in prostor, gospodarstvo, zadeve EU in kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, sestala pa se bo tudi s predstavniki slovenskih nevladnih okoljskih organizacij.

Osrednji namen komisarkinega obiska so predhodna posvetovanja z državami članicami unije o ključnih temah evropske politike na področju podnebnih sprememb v letošnjem letu. Na dnevnem redu pogovorov bodo tako evropski načrt za prehod na nizkoogljično gospodarstvo do leta 2050, ki ga pripravlja Evropska komisija, možnost zvišanja evropskega cilja za znižanje izpustov toplogrednih plinov do leta 2020 nad 20 odstotkov in strategija unije v globalnih podnebnih pogajanjih v okviru Okvirne konvencije ZN o podnebnih spremembah.

EU se je sicer enostransko s podnebnim in energetskim svežnjem zavezala, da bo do leta 2020 izpuste toplogrednih plinov znižala za 20 odstotkov, okrepila delež obnovljivih virov energije v skupni energetski porabi na 20 odstotkov in za 20 odstotkov izboljšala energetsko učinkovitost.

Služba vlade za podnebne spremembe sicer med prvimi v EU pripravlja zakon o podnebnih spremembah, a sta dosedanja osnutka tako med nevladnimi organizacijami kot pri predstavnikih gospodarstva naletela na neodobravanje. Prvi pozivajo k njegovemu izboljšanju drugi pa ga ocenjujejo kot nesprejemljivega in terjajo preložitev njegovega sprejema.