Potrditve, da je z odločitvijo senata seznanjen tudi Esad Ramič, sodišče v tem trenutku še nima in je tudi ne more posredovati javnosti.

Sicer pa je Škobernetov zagovornik Bromše še pred današnjo odločitvijo sodišča napovedal, da bo v primeru, če bo senat pritožbo zavrnil, na vrhovno sodišče naslovil zahtevo za varstvo zakonitosti. Hkrati je napovedal tudi pritožbo na ustavno sodišče. Bromše namerava tako postopati tudi po odločitvi sodišča. Ker se stališče preiskovalnega sodnika z odločitvijo senata ni nič spremenila, še vedno namerava vložiti zahtevo za varstvo zakonitosti, je pojasnil za STA. Prav tako gre tudi na ustavno sodišče.

Škoberne je sicer od petka v enomesečnem priporu zaradi upravičene bojazni, da bi uničil sledove kaznivega dejanja ali vplival na priče. Da mu ne podeli imunitete, so že pred tem, v četrtek, sklenili člani mandatno-volilne komisije državnega zbora. Poslanci pa so na plenarni seji v torek njihovo odločitev potrdili.

V kriminalistični akciji sredi minulega tedna sta bila zaradi suma vpletenosti v zadevo poleg Škoberneta pridržana tudi direktor podjetja Komunala Laško Marjan Salobir in celjski podjetnik Esad Ramić. Preiskovalni sodnik je tudi Ramiću v petek odredil enomesečni pripor, zoper Salobirja pa tožilstvo ni podalo predloga za pripor. Škoberneta naj bi pridržali zaradi suma, da je v zameno za podkupnino odpravil mednarodno tiralico za Esada Ćehajića, osumljenca kaznivih dejanj, povezanih s prostitucijo in goljufijami.