Po informacijah MZZ je sicer v Egiptu trenutno okoli 70 slovenskih državljanov, ki so tam začasno zaradi daljših aranžmajev.

MZZ je sicer že v torek na svoji spletni strani opozoril na protivladne proteste v Egiptu. Kot so ob tem zapisali, obstaja visoka stopnja varnostne ogroženosti za nekatera območja v državi, kot so Taba, Šarm el Šejk, Dahab, Nuvejba in Kairo. Zato priporočajo dodatno previdnost pri uporabi prevoznih sredstev, kot so avtobusi, vlaki in metroji.

S podatki turističnih agencij na ministrstvu ne razpolagajo, so odgovorili na vprašanje STA. Pristojni v turistični agenciji Kompas Mišo Mrvaljevič pa je medtem za STA povedal, da trenutno s Kompasom v Egiptu letuje okoli sto Slovencev, in sicer v Šarm el Šejku, Dahabu in Hurghadi.

Manjša skupina 16 potnikov je bila na križarjenju po Nilu in se danes vrača iz Kaira proti Hurghadi. Po njegovih besedah so vsi turisti so na varnem in protivladnih protestov ne čutijo.

Po besedah Mrvaljeviča nihče ne izraža želje po predčasnem povratku. Po njegovem mnenju je v Egiptu za turiste povsem varno, saj v Kairu demonstrirajo proti vladi in te demonstracije niso uperjene proti tujcem, poleg tega pa so turistični kraji zelo oddaljeni od Kaira.

Poudaril je še, da bodo v Kompasu ustrezno ukrepali, če se razmere spremenijo, saj je varnost njihovih potnikov vedno na prvem mestu. Dejal je tudi, da do odpovedi turističnih aranžmajev za Egipt ni prišlo, prav tako ni odpovedi na njihovih čarterskih letih v Egipt. Kot je še dodal Mrvaljevič, v agenciji beležijo celo nadpovprečno povpraševanje.

Več o današnjem dogajanju v Egiptu si preberite tukaj.