Kot opozarja Janša, na istem sodišču v pomembnejših ali podobnih civilnokazenskih zadevah postopki stojijo dolga leta, preden sodišče sploh sproži prvo dejanje. V omenjeni zadevi pa je zasebni tožnik Franci Perčič tožbo sprožil 15. oktobra lani, sodišče pa je začelo s postopkom že po dobrem mesecu.

Podobno hitrost je bilo po javno objavljenih poročilih o sodnih obravnavah na tem sodišču mogoče zaznati tudi v številnih drugih primerih, v katerih je kot zasebni tožnik nastopal Perčič, navaja Janša. Kot dodaja, si tega "ni mogoče razlagati drugače, kot da ima svetovalec predsednika republike Franci Perčič na Okrožnem sodišču v Ljubljani poseben status".

Janša v dopisu še piše, da to dokazuje tudi dejstvo, "da je ljubljansko sodišče v primeru, ko isti zasebni tožnik Perčič toži SDS, za sodnico določilo Zlato Štiblar, s katero sta v začetku devetdesetih let skupaj vodila likvidacijske oz. stečajne postopke nekdanje udbovske firme ADIT".

V izogib poglabljanja vtisa o dvojnih merilih in posebni obravnavi za izbrance bi bilo po Janševem mnenju zelo koristno, če bi mandatno-volilna komisija predlagala pristojnemu delovnemu telesu DZ, da preko ministrstva za pravosodje pridobi poročilo Okrajnega sodišča v Ljubljani o tem, kako predsednik ljubljanskega okrožnega sodišča določa vrstni red procesiranja in obravnav posameznih zasebnih tožb ter primerjavo med ažurnostjo sodišča v primerih, ko je zasebni tožnik svetovalec predsednika republike Danila Türka in ko so zasebni tožniki navadni državljani.

Mandatno-volilna komisija ima vprašanje podelitve imunitete Janši na dnevnem redu četrtkove seje.