Pobeglega predsednika in njegovo soprogo preganjajo zaradi "nelegalne pridobitve premičnih in nepremičnih dobrin" ter zaradi "nedovoljenega nakazovanja deviz v tujino", je na novinarski konferenci v Tunisu pojasnil Chebbi.

Ben Ali je zaradi ljudske vstaje, poimenovane jasminova revolucija, 14. januarja pobegnil iz Tunizije in se zatekel v Savdsko Arabijo. Državo je zapustila tudi njegova v Tuniziji osovražena žena, a ni znano, kdaj je to storila in kam se je zatekla, navaja francoska tiskovna agencija AFP.

V Tuniziji pa se kljub odhodu predsednika in oblikovanju prehodne vlade, ki naj bi državo vodila do sklica prvih svobodnih predsedniških in parlamentarnih volitev, nadaljujejo protesti.

Policija je danes s solzivcem pregnala množico protestnikov, ki so poskušali predreti policijsko blokado pred trgom, na katerem stojijo uradi premiera.

Protestniki, ki so nezadovoljni, ker je v prehodni vladi več obrazov Ben Alijevega režima, med njimi premier Mohamed Ghannouchi, so v odgovor na policiste metali kamenje, navaja ameriška tiskovna agencija AP.

Vlado naj bi sicer danes spričo pritiska prebivalstva preoblikovali.

Minister Chebbi je medtem danes tudi pozval kakih 9500 zapornikov, ki so med jasminovo revolucijo pobegnili, naj se vrnejo za zapahe. Kot je dejal, je bilo pred nemiri v zaporih 31.000 ljudi, pobegnilo pa jih je več kot 11.000, od tega pa se jih je več kot 1500 že vrnilo.

Chebbi je sicer povedal tudi, da je med nemiri, ki so izbruhnili sredi decembra in zajeli tudi zapore, umrlo 71 zapornikov, med njimi 48 v požaru v zaporu v Monastirju, ki leži okoli 160 kilometrov južno od Tunisa.