Mrežice so na zadnjem mestu atlantske skupine ter med moštvi na repu lestvice lige NBA. Chris Douglas-Roberts je svoj rojstni dan proti nekdanjim soigralcem kronal s 24 točkami, Turek Ersan Ilyasova je dodal 22 točk in 13 skokov za Milwaukee, ki je sicer najslabša ekipa v odstotku zadetkih metov iz igre (41,3 odstotka), tokrat pa je imela kar 58,3 odstotni izkupiček. Kris Humphries (22) je bil strelsko najbolj razpoložen v novi ekipi Vujačića.

Ekipa Chicago Bulls, Derrick Rose je dosegel 36 točk, Carlos Boozer pa 22 in 10 skokov, je v derbiju večera doma ugnala Boston Celtics, vodilno ekipo atlantske skupine, z 90:79. Paul Pierce je bil z 21 točkami prvi strelec Bostona, ki ostala na čelu vzhodnega dela lige in je druga v NBA za San Antonijem.

V Dallasu, kjer ekipo Mavericks tarejo poškodbe, že sedmo tekmo zapored ni igral prvi zvezdnik domačih; Nemec Dirk Nowitzki je najdlje v karieri odsoten zaradi poškodovanega kolena. Orlando je imel tako še lažje delo, da je podaljšal niz zaporednih zmag na devet, ki je najdaljši trenutno v ligi. Dwight Howard (23 točk, 13 skokov) in Jason Richardson (20 točk) sta s soigralci nadoknadila 16 točk zaostanka v prvem polčasu za zmago s 117:107.

V Oklahoma Cityju je Kevin Durant nanizal 40 točk za zmago domačih, ki so se s 109:100 oddolžili košarkarjem Memphis Grizzlies za poraz v začetku tedna. V Houstonu je Paul Millsap 12 od svojih 27 točk zmogel v podaljšku za zmago Utaha s 103:99. Podaljšek, s trojko 3,5 sekunde pred koncem rednega dela ga je izsilil Austin Daye, je odločal tudi dvoboj med ekipama Detroit Pistons in Philadelphio 76'ers, zmagal pa je Dallas s 112:109, čeprav je tekmecem skorajda uspelo ponovno preobrniti izid, vendar je bil zaostanek s sedmimi točkami razlike v dodatnem delu igre vendarle prevelik.

Josh Smith je 14 od 27 točk zbral v zadnji četrtini, da je ekipa Atlanta Hawks zadržala prednost za zmago v dvoboju z Indiano Pacers s 108:93. Ekipa Charlotte Bobcats je z zmago s 104:89 poskrbela, da so igralci Washington Wizards ostali brez zmage na gostovanjih v tej sezoni.