"Naše upravljanje ŠOU v Ljubljani bo temeljilo na vrednotah poštenosti, ustvarjalnosti, znanja, razvoja, partnerstva in kritičnega, a konstruktivnega sodelovanja. Le na tak način bomo ustvarili pogoje za to, da bo organizacija delovala v interesu študentov. Z izvolitvijo smo se študentski in širši javnosti zavezali za transparentno in odgovorno upravljanje študentskih sredstev, za kar smo pripravljeni odgovarjati v vsakem trenutku," so Hozjanove besede povzeli v sporočilu za javnost.

V predsedstvo ŠOU v Ljubljani so bili, prav tako za mandatno obdobje 2010-2012, izvoljeni tudi študentski ministri: Blaž Kramar za študentske organizacije visokošolskih zavodov, Alen Nikola Rajkovič za obštudijske dejavnosti, Davorin Lavrič za socialo in zdravstvo ter Aleksandar Šmitran za mednarodno sodelovanje. Ni pa študentski zbor izvolil ministrskega kandidata za študijsko problematiko niti kandidatke za drugo predstavnico ŠOU v Ljubljani v predsedstvu Študentske organizacije Slovenije.

V skladu z akti ŠOU v Ljubljani mora predsednik ŠOU v Ljubljani znova predlagati kandidata za ministra v roku sedmih dni od seje študentskega zbora, ta pa mora odločati o predlogu v roku desetih dni od datuma neuspele izvolitve. Za drugega predstavnika ŠOU v Ljubljani v predsedstvu ŠOS akti ŠOU v Ljubljani ne predvidevajo posebnih rokov, pojasnjujejo v ŠOU v Ljubljani.