Jester, ki se opisuje kot „haktivist dobrega“, je pojasnil, da je kontroverzno spletno stran zrušil zaradi „poskusa ogrožanja življenj naših vojakov, drugih ljudi in mednarodnih odnosov“. Običajno napada islamske spletne strani, na Twitterju pa je, ko je napadel WikiLeaks, zapisal „TANGO DOWN“, kar v žargonu posebnih vojaških sil pomeni, da je odstranil terorista.

V zadnjih nekaj dnevih je Jester napadel več spletnih mest, ki naj bi „mlade muslimane spodbujale k nasilnim napadom v imenu islama, delile naj bi tudi material z napotki za džihad in na spletu radikalizirale mlade muslimane v ZDA in Evropi“.

Preberite še Kako ameriška diplomacija vidi svet? Berlusconi je Putinovo trobilo, Sarkozy je cesar brez oblačil

Jester pravi, da je bil nekoč tudi sam pripadnik dokaj znane vojaške enote, države, za katero je služil, pa namenoma noče izdati. „Sodeloval sem pri posebnih enotah, med drugim pa sem svoji državi služil tudi v Afganistanu,“ je že pred časom zaupal neki spletni strani.

Z WikiLeaks so že septembra sporočili, da so se na morebitne hekerske napade na stran pripravili s posebno zaščito. „To me je še posebej razjezilo, zato sem se spravil na delo,“ je Jester zapisal v blogu.

Stran WikiLeaks naj bi danes že normalno delovala.

Iz tiskane izdaje WikiLeaks omenja tudi Slovenijo: Če bi sprejeli ujetnika iz Guantanama, bi Pahor lahko obiskal Obamo