Razpravo o nezaupnici je zahtevala opozicija, ker je po njenem mnenju vlada odgovorna za vse slabše gospodarsko stanje v državi in neizvajanje reform. Prepričani so tudi, da je vlada zaradi številnih afer in notranjih spopadov v vladajoči Hrvaški demokratski skupnosti (HDZ) pri državljanih izgubila verodostojnost.

Vodja največje opozicijske stranke, socialdemokratov (SDP), Zoran Milanović, je vlado Kosorjeve v razpravi označil za "sramoto za Hrvaško".

Kosorjeva je očitke opozicije zavrnila in poudarila, da bo njena vlada ostala pri treh glavnih točkah svojega mandata: okrevanju gospodarstva, boju proti korupciji in boju proti organiziranemu kriminalu.

Maratonsko sejo so prekinili nekaj po polnoči, ko je Milanović dejal, da ne želi več sodelovati pri sramotenju, potem ko je podpredsednik sabora Vladimir Šeks iz vladajoče HDZ očital SDP, da "deluje protiustavno" in da je vrh SDP "kriminalna organizacija".

Šeks je tudi dejal, da bo morda od ustavnega sodišča zahteval prepoved delovanja SDP, potem ko so socialdemokrati ponovili svoje mnenje, da je HDZ "kriminalna organizacija" in "druščina skesancev". Poslanec SDP Željko Jovanović je namreč izzval Šeksa, ko je dejal, da HDZ ustvarja korupcijo in da so zato nujne izredne parlamentarne volitve.

"To je škandalozno. Po takšnem škandalu in sramotni (Šeksovi) izjavi ni več smisla, da bi SDP na kakršen koli način sodeloval v razpravi," je ocenil Milanović. Ponovil je, da se je vladi iztekel čas, da je ekonomsko nekompetentna ter da trpinči Hrvaško, ker je pripeljala državo v težak položaj zaradi šibkih reform, slabih perspektiv in kaosa na politični sceni.

Milanovića je v sredo zvečer razburilo tudi sporočilo podpore Evropske ljudske stranke (EPP) premierki Kosorjevi. Med drugim je dejal, da se SDP "ne ukvarja s takšnimi umazanijami". Obenem pa ni izbiral besed na račun glavnega tajnika EPP Antonia Lopez-Isturiza, ki naj bi v sporočilu med drugim zapisal, da je "Milanović politično nepomemben".

Saborska razprava o nezaupnici vladi Kosorjeve je ves dan potekala ob obilici ostrih replik, poslanci pa se niso izogibali niti medsebojnim osebnim žalitvam.