Če so ljubitelji relija menili, da se bo serijski svetovni prvak Loeb po predčasni osvojitvi še enega naslova na domači dirki v Franciji umiril in do konca sezone - po današnjem katalonskem reliju ostaja le še tradicionalni finale v Walesu - nekoliko popustil pritisk na stopalki za plin, so se zmotili. Loeb ostaja trdno v sedlu tudi s sedmimi naslovi prvaka, le v svojo bogato zbirko je dodal novo zmago. Skupno že 61. v karieri, sedmo letos in šesto na tem prizorišču.

Čeprav je bila razlika na koncu le dobre pol minute, Loeb ni imel pravega tekmeca za zmago že od sobotnega dopoldneva. Takrat je s seznama za zmago odpadel Sebastien Ogier, mladi sotekmovalec v Citroenovi ekipi, ki je bil prvi dan povsem za petami starejšemu soimenjaku. Ogier se je uštel v enem od zavojev in poškodoval svoj dirkalnik. Izgubil je 15 minut, se do konca relija sicer prebil med deseterico, vendar je bil daleč od najvišjih mest.

Še slabše se je godilo nekdanjemu svetovnemu prvaku v formuli 1 Kimiju Raikkönenu. Nastop je namreč končal že pred uradnim začetkom relija. Že na ogrevanju oziroma shakedownu je doživel nesrečo in svojega Citroena C4 prevrnil na streho. Ne on ne sovoznik Kaj Lindstrom se pri tem nista poškodovala, slabše pa jo je odnesel dirkalnik. Zaradi poškodb strešne konstrukcije in notranje varnostne kletke ga niso mogli popraviti do začetka tekmovanja in Raikkönen je ostal brez nastopa.

Loeb je v drugi polovici relija bolj ali manj le vzdrževal prednost pred tekmeci, ki je znašala med pol minute in minuto. Na koncu sta najboljše čase posameznih HP postavljala Solberg in Sordo, ki sta se borila za drugo mesto. Nazadnje je Norvežan ostal na drugi stopnički, vendar se mu je Španec približal le na šest sekund.

Ford je moral tokrat spet priznati popolno premoč tekmecem z dirkalniki francoske tovarne. Jari-Matti Latvala je bil četrti, še mesto za njim pa njegov rojak Mikko Hirvonen.

Loeb je že dolgo neulovljiv za tekmece v SP, zdaj ima po 12 dirkah že 251 točk. Ogier je kljub le desetemu mestu obdržal skupno drugo s 167 točkami, tretji je Jari-Matti Latvala (156). Na četrto se je prebil Petter Solberg, ki ima 151 točk. Med konstruktorji ima Citroen naslov tudi že v rokah, zdaj ima pred zasledovalci iz Forda že 127 točk naskoka (431-304).

Sezona svetovnega prvenstva se bo končala z valižanskim relijem med 11. in 14. novembrom.