Zaradi resnosti navedb bo komisija omenjene zadeve obravnavala prednostno. Kot so pojasnili, pa v interesu uspešne izvedbe postopka oziroma nadzora ne morejo javno razkriti vsebine posamezne prijave oziroma postopkov v zvezi z njo, dokler je prijava še predmet reševanja.

Na informacijo o začetku postopkov na protikorupcijski komisiji se je odzvala tudi Dimičeva. Pojasnila je le, da se Komisija za preprečevanje korupcije nanjo ni obrnila, je pa sama "na voljo za vsa pojasnila, če jih bodo potrebovali".

V oddaji Pogledi Slovenije na TV Slovenija prejšnji četrtek je Simona Dimic povedala, da ji je Nova Ljubljanska banka odobrila posojilo v vrednosti 350.000 evrov za obnovo družinske hiše v Murglah. Ker gradbišče ni bilo označeno, so se že pred časom v medijih pojavila vprašanja, zakaj je gradbeno podjetje, ki vodi obnovo, skrivnost.

V ponedeljek pa je TV Slovenija poročala, da naj bi hišo Dimičeve obnavljali Vegradovi delavci z materialom, ki naj bi bil namenjen za gradnjo Celovških dvorov. Dimičeva je sicer že večkrat zavrnila, da bi obnovo opravil Vegrad. Kot so v ponedeljek povedali v kabinetu predsednika vlade, je obnovo hiše opravilo manjše gradbeno podjetje, ki ne želi biti imenovano zaradi poslovnih interesov. Neimenovano podjetje je bilo izbrano na podlagi več prejetih ponudb, so poudarili.

Maja letos smo v Dnevniku pisali še o eni zgodbi, v katero je vpletena Simona Dimic. Kabinet predsednika vlade Boruta Pahorja, ki ga vodi, je namreč lani pri turistični agenciji Escape, ki je v lasti njenega partnerja Romana Horvata, kupil za 17.500 evrov letalskih vozovnic.

Pri tem velja opozoriti, da zakon o javnih uslužbencih pravnim osebam, v katerih ima zakonec oziroma sorodnik uradnika na položaju več kot dvajsetodstotni delež, prepoveduje poslovanje z organom, v katerem ta uradnik dela. Povedano z drugimi besedami: če bi bil Horvat soprog Dimičeve, podjetje Escape s kabinetom ne bi smelo poslovati. Simoni Dimic gresta na roko še dve določili iz zakona o preprečevanju korupcije. Poleg tega, da ta pri omejitvah poslovanja omenja izključno funkcionarje, obenem dovoljuje tovrstno poslovno sodelovanje pri naročilih male vrednosti.

Kot so novinarji Dnevnika pisali maja letos, je poslovni vzpon podjetja Escape časovno bolj ali manj sovpadal s političnim vzponom Simone Dimic. Še leta 2007 je imel Escape manj kot 62.000 evrov čistih prihodkov od prodaje. Že leta 2008, ko je na parlamentarnih volitvah zmagala SD Boruta Pahorja, je Escape ustvaril že skoraj 1,5 milijona evrov prihodkov. Tudi v letu 2009, ki ga je svetovna turistična agencija označila kot za panogo najtežjega v zadnjih treh desetletjih, je Horvatova agencija uspela poslovati rekordno, saj je prvič v zgodovini presegla mejo dveh milijonov evrov prihodkov, pri čemer je vse ustvarila na domačem trgu.