Na sojenju za umor Pukanića in njegovega sodelavca Nika Franjića, ki se je na zagrebškem sodišču začelo 3. februarja letos, se zagovarjajo bratranca Robert in Luka Matanić ter Amir Mafalani in Slobodan Đurović. Bojanu Guduriću, ki so ga februarja aretirali v BiH in izročili Hrvaški, so začeli soditi kasneje. Šestemu obtoženemu Željku Milovanoviću so za umor začeli soditi aprila v Beogradu skupaj s Sretenom Jocićem, bolj znanim kot Joca Amsterdam, in Milenkom Kuzmanovićem.

Pukanić in Franjić sta bila ubita v eksploziji podtaknjene bombe 23. oktobra 2008 na parkirišču pred sedežem Nacionala v Zagrebu.

Obtožnica bremeni Matanića in ostale združevanja v zločinsko organizacijo, ki naj bi jo ustanovil domnevni vodja beograjske mafije Jocić, sicer Đurovićev boter. Đurović naj bi organiziral skupino, za to pa naj bi dobil 1,5 milijona evrov. Pukaniću naj bi zamerili, ker je pisal o "tobačni mafiji" v Črni gori in Srbiji ter o povezavah kriminalnih skupin na območju jugovzhodne Evrope.

Zadnja priča, policist Boris Novak, je dejal, da ne ve, ali je tretjeobtoženi Amir Mafalani svojega znanca v policiji Nenada Šipušića obvestil o atentatu na Pukanića, kot je v svoji obrambi povedal Mafalani, poroča hrvaška tiskovna agencija Hina.

Zagrebški policist Nenad Šipušić, ki je bil prav tako pozvan za pričo, pa je danes potrdil, da ga je Mafalani deset dni pred atentatom obvestil, da se bo "v središču mesta zgodilo nekaj velikega", vendar naj ne bi povedal, kje niti kdo bi naj bil žrtev ali storilec, poroča Jutarnji list.

Prvoobtoženi Robert Matanić je sicer danes ponovil, da ni kriv in da vztraja pri vsem, kar je že doslej povedal na sojenju, še navaja Hina.

Potem ko bo vseh šest obtoženih nagovorilo sodišče, bosta obramba in urad za boj proti korupciji in organiziranemu kriminalu (Uskok) predstavila zaključni govor.