Glede dokumenta, ki bo predvidoma do konca meseca doživel čistopis, ta pa bo vključeval doslej dane pripombe, pa je Golobič v izjavi za medije po današnji seji dejal, da ta ne išče hitrih odgovor na probleme, ki so nastajali desetletje in več. Nasprotno osnutek ponuja njihovo postopno reševanje v luči vizije slovenskega visokega šolstva do leta 2020.

Pri tem bo po besedah ministra za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo ključno predvsem obdobje v letih 2015 in 2016, ko bo nacionalna agencija za kakovost sklenila postopke ponovnih akreditacij. Ob tem je Golobič tudi izpostavil študentsko populacijo kot enega ključnih sogovornikov, zaradi česar so jih tudi vključili v razpravo. Minister si namreč ne predstavlja, da bi tako pomemben dokument lahko sprejemali brez visoke stopnje soglasja v celotni visokošolski sferi.

Predsednica Študentske organizacije Slovenije (ŠOS) je kot ključno vprašanje izpostavila dostopnost študija. Še vedno je zanje odprto vprašanje institucionalne binarnosti, saj še zmeraj ne vedo, na kakšen način bodo zagotovljena finančna sredstva. Prav tako so skeptični do avtonomije univerze. Po mnenju Šobove namreč univerze zdaj še niso zrele za tako veliko mero avtonomije, pri čemer je izpostavila doseženo stopnjo "kulture kakovosti".

Kot pozitivno pa predsednica ŠOS navaja poenoten vstopni sistem, načrtovano strukturo študija in namero po večji internacionalizaciji.