Španec Jorge Lorenzo (Yamaha) je v razredu motoGP s tretjim mestom prvič v karieri postal svetovni prvak elitne konkurence. Zmagal je njegov moštveni sotekmovalec Italijan Valentino Rossi, drugi je bil Andrea Dovizioso.

Marquez najhitrejši v najšibkejšem razredu

Španec Marc Marquez (Derbi) je zmagovalec dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v malezijskem Sepangu. V najšibkejšem razredu do 125 ccm je bil Španec na 14. dirki sezone boljši od rojakov Pola Espargara (Derbi) in Nicolasa Terola (Aprilia).

Elias prvi svetovni prvak razreda moto2, Rolfu zmaga v Sepangu

Španski dirkač Toni Elias je prvi svetovni prvak novega motociklističnega razreda moto2. Skupni uspeh v novem razredu svetovnega prvenstva je potrdil z današnjim četrtim mestom na dirki v Maleziji. Na stopničkah so na 15. dirki sezone v Sepangu končali Italijan Roberto Rolfo, Alex de Angelis iz San Marina in Italijan Andrea Iannone.