Večina koalicijskih poslancev se je tej oceni o šalabajzerski interpelaciji, kakršni doslej ni bilo para, pridružila. Dušan Kumer (SD) je, denimo, navedel, da so pisci interpelacije cele odstavke preplonkali iz prejšnjih interpelacij in tako je na treh mestih celo ostala ženska oblika še iz interpelacij zoper ministrico Kresalovo.

Vsi po vrsti so tudi ocenjevali, da cilj te interpelacije ni šolski in športni minister, ampak gre za politično obračunavanje s kandidatom za ljubljanskega župana Zoranom Jankovićem, ker gre SDS njegova popularnost v nos. To naj bi poleg vsebine - ljubljanski župan je v njej omenjen 28-krat, je preštela Melita Župevc iz SD - dokazovala vložitev interpelacije, tako da je razprava prišla na vrsto tik pred občinskimi volitvami. Enako ni slučajno, da Jankovića prav zdaj obravnavata kar dve preiskovalni komisiji.

Očitno v utemeljenost interpelacije niso bili najbolj prepričani tudi interpelatorji sami. Tako je Andrej Vizjakpo obširnih uvodnih obrazložitvah, zakaj je treba Lukšiča zamenjati, v številnih nastopih v glavnem ponavljal le še, da je bil razpis za 9,4 milijona evrov diskriminatorski. Med merili razpisa je določeno število točk prinašalo to, koliko kvadratnih metrov športno vadbenega prostora na prebivalca ima posamezna statistična regija in to, koliko denarja iz državne blagajne je bilo v preteklosti vloženega v posameznih regijah v športne objekte. Ti, po mnenju Vizjaka tako diskriminatorski merili, zaradi katerih bo treba ta denar Evropski uniji vrniti, sta iz razpisa med 12 regijami izločili 5, četudi bi imele fantastične športne projekte. To naj bi dokazovalo, da je bil razpis prikrojen ljubljanskemu županu Zoranu Jankoviću, ki je ta denar nujno potreboval za dokončanje Stožic še pred volitvami. S tem naj bi mu SD, LDS in Zares vrnili uslugo za njegovo javno podporo pred parlamentarnimi volitvami 2008. Zmago Jelinčič je v svojem edinem nastopu v imenu interpelatorjev iz SNS nekaj več kot četrt ure bral seznam, koliko denarja so občine zahtevale za posamezne športne objekte. Gvido Kres pa je v imenu SLS povedal, da interpelacijo podpirajo, ker so ogorčeni in zgroženi nad tem, kako je bil po tistem, ko so preprečili plenjenje proračunskih rezerv, izigran javni razpis za Stožice.

Vizjakov kolega Zvonko Černač je tem očitkom še dodal, da je treba ministra Lukšiča interpelirati tudi zato, ker je zimske počitnice združil v en teden in s tem dokazal, da ni v službi ljudi. Namignil je tudi, da ministrova odgovornost presega samo politično. Nekoliko bolj konkreten je bil Vinko Gorenak (SDS), ko je razkrival, da so ljudje predsednika vlade Boruta Pahorja hodili po bankah z listki, koliko morajo te prispevati za Stožice. Navedel je Celjsko banko, od katere so, tako Gorenak, zahtevali 10 milijonov, ki jih je ta banka potem tudi dala. Na ta način se je poslanec odzval na Pahorjev nagovor, v katerem je ta "priznal", da je storil vse, kar je bilo v njegovi moči, da bi bil ta veliki športni projekt, pomemben za vso državo, končan. Podobno ravna tudi, je dejal Pahor, ko gre za druge začete projekte, za katere bi bila velika škoda, če ne bi bili končani.

Minister Lukšič je pojasnil, da so prej med merili upoštevali splošno razvitost regij, kar je povzročalo, da so državni denar, denimo šole za opremo, dobivali vedno eni in isti. Ker je šlo tokrat za denar za športne objekte, so v razpis zapisali omenjeni merili in tako je denar dobila nasploh najbolj razvita regija, ki pa je po športnih objektih na repu. Iz državnega proračuna je ta regija za športne objekte v preteklosti dobila 8 evrov na prebivalca, celjska ali podravska pa po 60 evrov, je med drugim navajala poslanka Zares Cveta Zalokar Oražem. Spomnil je tudi, da je že prejšnja vlada za ljubljanski stadion načrtovala neposredno brez razpisa iz državne blagajne, kot je sofinancirala celjski in mariborski stadion, dati več kot deset milijonov evrov. Teh zdajšnjih 9,4 milijona evrov je ostalo od prejšnjih razpisov za šport, in če jih ne bi porabili, bi ostali v blagajni EU. Pogoje razpisa sta izpolnjevala dva prijavitelja, torej ne samo ljubljanska mestna občina, kot so vztrajno trdili v SDS.