Buhler je novinarjem povedal, da je sicer že njegov predhodnik, nemški general Marcus Bentler "videl prve znake teh kriminalnih dejanj že leta 2009" in da je začel preiskavo. Dodal je, da so sedaj "pisali državi tega kontingenta" in da so "oblasti te države že začele preiskavo", ni pa razkril za katero državo gre. Dodal je še, da so bile tuje delegacije že dvakrat na Kosovu in zaslišale ljudi, ki so domnevno vpleteni v ta kriminalna dejanja.

Po navedbah kosovskih medijev naj bi ukrajinski kontingent z zasebnim prodajanjem neobdavčenega uvoženega goriva zveze Nato zaslužili milijone evrov.

"Ukrajinski vojaki so uvozili milijone litrov goriva, za katerega niso plačali davkov, potem pa so ga prodali naprej nekaterim podjetjem," piše kosovski časnik Zeri in dodaja, da je Kosovo zaradi tega, ker niso plačali davkov, izgubilo več kot dva milijona evrov.

Časnik Zeri ob tem poudarja, da ima tudi pismo prejšnjega poveljnika misije Kfor Bentlerja ukrajinskim oblastem, v katerem naj bi že leta 2009 od Kijeva zahteval odpoklic poveljnika ukrajinskega kontingenta. Pismo naj bi bilo posledica interne preiskave o nezakoniti prodaji goriva, ki jo je Kfor izvedel med letoma 2006 in 2009.

Misija EU, ki je na Kosovu pristojna za pomoč pri vzpostavljanju vladavine prava, je kot del lastne preiskave že aretirala pet prebivalcev Kosova in izvedla preiskave v štirih podjetjih.