V stranki bodo nadaljevali tudi prizadevanje, da proračun za prihodnji dve leti ne bo predvidel popolne zamrznitve pokojnin.

Erjavec je na današnji novinarski konferenci opozoril, da upokojencev ne bi smeli tako prizadeti. Po njegovih besedah so možni drugi ukrepi, s katerimi bi lahko prišli do potrebnih sredstev. Pri tem je omenil problem sive ekonomije, ki bi jo morali zajeziti. Uvesti pa bi morali tudi davek na luksuz, je dejal.

Po predlogu novega pokojninskega zakona, ki ga bo vlada po napovedi obravnavala v četrtek, se bodo pokojnine v 60 odstotkih usklajevale z rastjo plač in v 40 odstotkih z inflacijo. Izhodiščni predlog DeSUS pa je, da se v 80 odstotkih usklajujejo s plačami in v 20 odstotkih z inflacijo.

V DeSUS menijo, da je treba v Ljubljani v prihodnjem mandatu krepiti socialno področje, je dejala predsednica ljubljanske organizacije DeSUS Meta Vesel Valentinčič, ki se bo na lokalnih volitvah potegovala za ljubljansko županjo.

Med drugim se zavzema za okrepitev Zdravstvenega doma Ljubljana, za negovalno bolnišnico, za dva nova domova za starejše občane in več dnevnih centrov za starejše.

Referendumu o prostorskemu načrtu pa v DeSUS nasprotujejo. Dopolnila so po besedah Vesel Valentinčičeve sicer res dobili pozno in dokument je bil sprejet na "nedostojen način". Vendar je zakonit, tako kot vsak akt pa bo tudi tega možno spreminjati še kasneje, je poudarila.

Po Erjavčevih besedah bodo zelo zadovoljni, če bo na volitvah izvoljenih štiri do pet kandidatov za svetnika v ljubljanskem mestnem svetu.

Kandidaturo za ljubljanskega župana so doslej napovedali tudi sedanji župan Zoran Janković, evropska poslanka iz vrst SDS Zofija Mazej Kukovič, Milan Hosta iz Zaresa, mestni svetnik Zelenih Slovenije Miha Jazbinšek, nekdanja ministrica za visoko šolstvo Mojca Kucler Dolinar v imenu NSi, kandidat Liste za čisto pitno vodo Marko Mitja Feguš in kandidat Slovenske unije Jože Javornik.