Čeprav so nekateri mediji v času, ko je bil objavljen prvi del dokumentov, akcijo Juliana Assangea že primerjali s t.i. akcijo Pentagon Papers, objavo tajnih dokumentov, ki so leta 1971 kazali, da je Bela hiša lagala o vojni v Vietnamu, pa v dokumentih WikiLeaks zaenkrat niso našli ničesar podobnega. Z eno izjemo – dokumenti namreč domnevno vsebujejo imena številnih Afganistancev, ki so britanskim in ameriškim vojakom priskočili na pomoč. Objavili naj bi tudi njihove lokacije in imena vasi, iz katerih prihajajo.

Predstavnik talibanov Zabihullah Mudžahid je po objavi dokumentov za CNN izjavil, da že preučujejo WikiLeaksove dokumente, dodal pa je, da bodo „ameriški“ vohuni primerno kaznovani.

Zaradi tega so Assangea in objavo tajnih dokumentov kritizirali tudi Novinarji brez meja, saj naj bi pri tem pokazal „neverjetno neodgovornost“. Pred nekaj dnevi je Assange izjavil, da je – ko je skušal to težavo rešiti – navezal stik s Pentagonom, kjer naj bi bili uslužbenci pripravljeni pregledati dokumente in iz njih izbrisati informacije, ki bi lahko škodile civilistom.