Kot ugotavljajo Finance so starši dveh osnovnošolcev za vse potrebščine in šolski torbi v knjigarni odštela 500 evrov. Učbeniki imajo v knjigarnah podobne cene, prihranite pa lahko pri šolskih potrebščinah. Preverili so, koliko denarja bodo v knjigarnah pustili starši, kako varčujejo gimnazijci in pri katerih šolskih pripomočkih so velike razlike v cenah.

Tako je družina za svoja osnovnošolca, eden bo prvošolček, drugi pa bo obiskoval četrti razred, v DZS kupila vse potrebščine s seznama, ki so ga prejeli v šoli. Skratka, vse od učbenikov do barvic, šilčkov in drugih pripomočkov, za nameček pa je šolarjema kupila tudi novi kakovostni šolski torbi.

Kot navajajo v Financah je račun znašal 500 evrov. Šolski torbi sta veljali 50 oziroma 70 evrov, za potrebščine za prvo oziroma in četrtošolca pa je bilo treba odšteti 190 evrov, čeprav je mati za četrtošolca vse učbenike, ki jih lahko, naročila v učbeniškem skladu.

Nič bolje pa se ne piše srednješolcem. Tako bi gimnazijka, ki bo letos obiskovala četrti letnik gimnazije, morala za svoje učbenike in dve knjigi, ki ju potrebuje za angleško maturo, odšteti več kot 188 evrov. Gimnazijka je za Finance povedala, da si bo čim več knjig poskušala izposoditi od starejših prijateljev in sorodnikov, nekaj pa jih bo po nižjih cenah kupila na šolskem sejmu rabljenih učbenikov. Za nameček jo čaka nakup petih knjig za pomoč pri maturi, ki stanejo 76 evrov, in osnovne pripomočke za delo pri pouku, ki jo bo veljalo približno 57 evrov.

Kot ugotavljajo Finance pa se da precej prihraniti v spletni trgovini Mladinske knjige. Tako boste za polno otroško peresnico v omenjeni spletni trgovini odštejete od pet do 33 evrov, za 12 barvic pa od dva do deset evrov. V DZS šolske torbe za prvošolce veljajo od približno 40 do 110 evrov, črtasti zvezki A4 pa od 1,5 do treh evrov. Starši prvošolčka, ki na bežigrajski osnovni šoli potrebuje sedem delovnih zvezkov in učbenikov, od tega so trije za slovenščino, bodo v spletni trgovini Mladinske knjige za te odšteli 79,7 evra, v DZS pa evro več.