Clijstersova je bila že na robu poraza, saj je v deveti igri drugega niza rešila tri zaključne žogice za zmago tekmice, nato pa jo je rešil dež. Sledila je 74 minutna prekinitev, po kateri se je Belgijka vrnila kot prerojena in je na koncu z gladko zmago v tretjem nizu slavila svojo 38. turnirsko zmago v karieri. Letos, na teniška igrišča se je vrnila po dveletni odsotnosti zaradi materinstva, je že osvojila turnirja v Brisbanu in Miamju.

Britanec Andy Murray v finalu premagal Federerja

Britanec Andy Murray je v finalu teniškega turnirja ATP serije masters v Torontu z nagradnim skladom 2,43 milijona dolarjev premagal Švicarja Rogerja Federerja s 7:5 in 7:5.

Murray, šestnajstkratnega zmagovalca turnirjev za grand slam je v medsebojnih dvobojih premagal sedemkrat, izgubil pa je petkrat, je prvi igralec, ki je po letu 1995 ubranil naslov v Torontu. Tedaj je to uspelo legendarnemu Američanu Andreu Agassiju. Obenem je prvi igralec doslej, ki je na enem samem turnirju premagal tako Federerja kot Španca Rafaela Nadala.

"Lepo je zmagati na tako pomembnem turnirju, obenem pa je skoraj še lepše, če premagaš v enem samem tednu tako Rogerja kot Rafo. Še več, proti nobenemu izmed teh dveh vrhunskih igralcev nisem oddal niti niza. To mi daje še dodatno samozavest," je dejal Murray.