Kresalova je dejala, da so policijski psi sestavni del dela policije. Policisti jih med drugim uporabljajo varovanju javnih prireditev ter pri odkrivanju prepovedanih drog, orožja in eksploziva.

Po njenih besedah ima ekipa vodnikov s psi na Gmajnicah zelo dobre pogoje za delo, ki pa si jo je pridobila šele pred dvema letoma, ko se je oddelek za šolanje službenih psov iz Podutika preselil tja. Tudi službenim psom se dobro godi, je pa po besedah Kresalove tudi res, da se marsikateri živali ne.

V zvezi s tem je poudarila, da ima policija pristojnosti preganjanja prekrškov ali kaznivih dejanj v zvezi z mučenjem ali napačnim obravnavanjem živali. Ob tem je pozvala tiste, ki so takšnemu ravnanju priča, da o tem obvestijo policijo, saj se "bo ta vedno odzvala". Napovedala je, da bo jeseni potekal tudi poseben posvet v zvezi z vadbo službenih psov, takrat pa bodo začeli tudi s posebno akcijo osveščanja ljudi o nujnosti prijav neprimernega ravnanja z živalmi.

Vodja oddelka za šolanje policijskih psov Marko Medvešek pa je med drugim izpostavil že 62-letno tradicijo šole. Tudi on je izrazil zadovoljstvo nad pogoji za delo v šoli na novi lokaciji. Omenil pa je, da ima oddelek nekaj težav z nakupi službenih psov oz. z zagotavljanjem zadostnega števila kvalitetnih psov. "S tega vidika zdaj intenzivno razmišljamo, da bi se začeli ukvarjati z lastno vzrejo, kar je v preteklosti že bila praksa, a se je opustila," je pojasnil.

Ob tej priložnosti so policisti vodniki prisotnim novinarjem pripravili dinamično predstavitev njihovega dela. Kresalova pa si je kasneje ogledala še bližnje zavetišče za zapuščene živali na Gmajnicah.