Na srečo je Lojze Raško, sekretar območne organizacije ZSSS za Koroško, v sindikalni zvezi sprožil klic solidarnosti. Odzvalo se je 35 funkcionarjev, svobodni sindikat kemične, nekovinske in gumarske industrije pa je na položaj delavcev znal pogledati dovolj življenjsko in je včeraj trem delavcem dal po 470 evrov enkratne solidarnostne pomoči, kar je najvišja vsota, s katero lahko pomagajo ogroženim delavcem.

Na pobudo novinarjev in sekretarja območne organizacije ZSSS za Koroško so delavci Grabnarja včeraj ovadili še policiji in ga prijavili delovnemu inšpektorju, čeprav nimajo pravega upanja, da bo to kaj zaleglo, saj je na sodišču zoper Grabnarja že več drugih nerešenih ovadb.

Pogovoru z novinarju so se včeraj pridružili tudi delavci, ki so delo izgubili v družbi Dile, predhodnici družbe Arctis. Do njih ima neporavnane obveznosti prejšnji direktor Leon Boštele, ki jim dolguje pet plač in dva regresa.

Raško pravi, da je stanje najslabše v podobnih malih družbah, ki niso tako na očeh javnosti. Lastniki jih izčrpavajo do konca in ne prijavijo stečaja, ker bi s tem imeli stroške, za delavce pa tako ali tako ni denarja. Pravna služba sindikata, kot je povedal Raško, se je pozanimala, zakaj za družbo Dile, ki je ugasnila že pred enim letom, še ni bil uveden stečaj. "Odgovor je bil, da 'likvidator' Max Furlan nima denarja, da bi plačal takso ob prijavi stečaja." Neuradno pa smo izvedeli, da naj bi Furlan, na Koroškem znan tudi kot direktor dravograjskega hotela Hesper, v širšem slovenskem prostoru pa kot direktor H & C Kongo, v resnici le ščitil Grabnarjeve interese.