Sodnica je med obravnavo dejala, da so njegova dejanja „prispevala h kulturi strahu in izprijenosti“. Denham se je žrtvam in njihovim družinam opravičil in dodal, da se tudi sam dojema kot da je zgolj „barabinski pedofil“. Obsojen je bil na 19 let in 10 mesecev zaporne kazni zaradi spolnih prestopkov in neprimernega obnašanja do dečkov, starih med pet in 16 let. V zaporu bo moral odslužiti najmanj 13 let in 10 mesecev.

Sodnica Helen Syme je skoraj tri ure urejala vse obtožbe, ki so letele na duhovnika, so zapisali v enem od avstralskih časnikov. „Spolni napadi so vsebovali številne otroke, v večini primerov so bili skrbno načrtovani, nekajkrat celo sadistični in neprestani, skratka izredno resna kriminalna dejanja,“ je dejala. „Dejanja obtoženca so prispevala h kulturi strahu in izprijenosti, zlasti v šoli, kjer so dovoljevali, da se takšni moteči prestopki sploh dogajajo, konec koncev pa je storilec ostal nekaznovan mnoga leta.“

Denham je v čertek v izjavi pred sodiščem dejal: „Vse, kar lahko rečem, je, da mi je žal. Sem beden pedofil, ki je izrabil situacijo in moč, da je lahko zlorabljal mlade otroke.“

Žrtve in njihove družine so njegovo izjavo sicer pozdravile, a so dodale, da bi morala tudi katoliška Cerkev prevzeti del odgovornosti. „Bil je strašen moški, naravnost grozljiv,“ je dejala ena od mater žrtev. „Takšne reči grozno vplivajo na družine, mnoge jih razpadejo. To je ogabno, ta hierarhija v katoliški Cerkvi.“

Zlorabe otrok katoliških duhovnikov so bile v zadnjih letih predmet številnih debat in ogorčenja, saj so žrtve in njihove družine na različne načine iskale pravico. V skupini za pomoč žrtvam Broken Rites iz Avstralije so prejeli na tisoče klicev, v katerih so ljudje prijavljali zlorabe, telefonska linija pa deluje vse od leta 1993. Z njeno pomočjo so na zaporno kazen obsodili več kot sto duhovnikov.

Julija 2008 je Avstralijo obiskal papež Benedict XVI, ki se je srečal z nekaterimi žrtvami in se za zlorabe tudi javno opravičil.