Datum še ni določen, verjetno pa bodo volitve v prvi polovici oktoba. Za mesto ljubljanskega župana sta doslej poleg Zorana Jankovića predvolilni boj napovedali le kandidatki Mojca Kulcer Dolinar (NSi) in Meta Vesel Valentinčič (DeSUS). Matevž Tomšič s Fakultete za uporabne družbene vede meni, da bi morali tisti, ki želijo Jankovića premagati, na tem intenzivno delati že precej časa - pravzaprav že od zadnjih lokalnih volitev. Po njegovem bi bilo smiselno, da se opozicija poenoti okoli enega kandidata.

Tudi njegov kolega Matej Makarovič je prepričan, da bi opozicijske stranke morale s kampanjo začeti že zgodaj spomladi in da so najboljši trenutek že zamudile.

Za Nikolo Damjanića z Ninamedie je Janković izrazit favorit, opozicijske stranke pa se po njegovem mnenju prej niso prej zganile zato, ker energijo gospodarno usmerjajo tja, kjer imajo večje možnosti za uspeh.

Po mnenju Boštjana M. Turka s Filozofske fakultete je čas relevantna kategorija, bolj pa je pomembno, kateri kandidati bodo na pomladni strani. Po njegovem mnenju bi moral trenutni župan najprej dobiti resnega protikandidata. Brez tega tudi opozarjanje na negativne plati njegove vladavine - četudi dobro utemeljeno - ne bo zadostovalo. S Tomšičem se strinja v tem, da bi bila smiselna le ena kandidatura pomladnega trojčka, Kucler Dolinarjeva pa je zanj nekakšno presenečenje.

To, da je čas za predvolilno kampanjo nepomemben, se s Turkom strinja tudi Miro Kline s Fakultete za družbene vede, ki meni, da bo šele po referendumu o arbitražnem sporazumu mogoče pripraviti pravo strategijo nastopanja na volitvah.