Združene države Amerike so glede na obtožnico, vloženo v New Yorku, pred devetimi mesci od Jamajke zahtevali Cokeovo izročitev. Jamajški premier Bruce Golding je z odločitvijo nekaj časa zavlačeval, saj naj bi se zbal nasilja, ki je včeraj izbruhnilo v Kingstonu.

Ko je premier popustil pod pritiskom javnosti in sporočil, da bodo Cokea izročili, so osumljenčevi podporniki začeli postavljati barikade okoli njegovi hiše in jo spremenili v „trdnjavo“. Med včerajšnimi spopadi pa so policijske postaje napadli z avtomatskimi puškami in molotovkami.

Jamajške oblasti so v določenih delih mesta razglasile izredno stanje, čeprav vztrajajo, da zaradi tega ne bo prekinjen „normalni tok vsakdanjega življenja“. Izredno stanje naj bi veljajo mesec dni, policija pa bo imela več pooblastil.

Ameriško pravosodno ministrstvo Cokea opisuje kot enega izmed najnevarnejših krimialcev na svetu. Povezan je z jamajško laburistično stranku, v zahodnem delu Kingstona pa velja za vodjo, odgovorno za varnost in odpiranje novih delovnih mest ter pomaganjem revnejšim prebivalcem.