"Gre za sklicevanje na neobstoječe formalnosti, zato da bi se izognili obravnavi problema," je Krauser odgovoril na poziv dekanje Vesne Mikolič, naj študentje za izražanje svojih zahtev uporabijo možnosti komuniciranja znotraj fakultetnih teles. Kot je še opozoril, je Plenum Koper nastal na pobudo študentskega sveta FHŠ, in sicer zato, da se seznanijo s širšim mnenjem študentov, pa tudi, ker študentje prek študentskega sveta niso mogli storiti ničesar.

Krauser je ob tem vnovič opozoril na nemoč študentskega sveta pri soodločanju glede vprašanj, ki so za študente pomembna. O nekaterih bistvenih vprašanjih naj se na senatu ne bi razpravljalo, odločitve pa naj bi se sprejemale mimo senata. Med drugimi naj bi bile tudi za študente pomembne odločitve, kot so izvajanje določenih študijskih programov ali podaljševanje pogodb določenim pedagoškim delavcem.

Med zahtevami Plenuma Koper so poleg odstopa dekanje še objava dokumenta o sistematizaciji delovnih mest, vpogled v finančno poslovanje fakultete, Znanstveno raziskovalnega središča in Študentske organizacije Univerze na Primorskem, brezplačno opravljanje diferencialnih izpitov in ukinitev študentskega anketiranja za ocenjevanje pedagoškega dela predavateljev. Mikoličeva je očitke nedavno zvrnila kot neutemeljene.

Študentski svet je v pisni izjavi še opozoril, da je kot sogovornik v dialogu nastopil rektor Univerze na Primorskem Rado Bohinc, ki jim je podal zadovoljive odgovore.