Možnost o tem je Pahor napovedal že po prejšnji seji vlade, danes pa jo je dokončno potrdil.

Pravni red po oceni Pahorja in njegovih svetovalcev res varuje tajnost omenjene pogodbe, vendar pa je premier opozoril, da so bili v tem primeru ogroženi interesi enega izmed pogodbenih partnerjev, to je vlade. Slednja tako ni mogla ovreči ali dokazati trditev, da je šlo v tem primeru za negospodarno sklenjeno pogodbo, sklenjeno na škodo davkoplačevalcev, je povedal.

Povedal je še, da v zvezi z omenjenim primerom teče tudi preiskava, ko bo končana pa da bo javnost o njenih izsledkih obveščena.

V zadnjem času so se na ministrstvo za notranje zadeve usuli očitki, da je z Ram Investom sklenilo negospodarno in škodljivo pogodbo za najem poslovne stavbe za Nacionalni preiskovalni urad na Dimičevi ulici v Ljubljani.

Po pogodbi namreč ministrstvo za najem prostorov plačuje 136.000 evrov mesečno, medtem ko naj bi Ram Invest za lizing podjetju Hypo Leasing, od katerega je odkupilo stavbo, plačevalo 125.000 evrov mesečnega lizinga, kar naj bi pomenilo, da njegov lastnik Igor Pogačar na ta način vsak mesec zasluži najmanj 11.000 evrov davkoplačevalskega denarja. Prav najem omenjenih prostorov je bil tudi eden izmed glavnih očitkov v nedavni interpelaciji zoper notranjo ministrico Katarino Kresal.

Na Pahorjevo odločitev so se odzvali v Slovenski demokratski mladini (SDM), kjer se sprašujejo, kakšni so pogoji za uvrstitev na črno listo, kakšna je pravna podlaga ter kdo je na listi poleg Ram Investa. V SDM so prepričani, da bi bilo dobro, da se javno objavi seznam podjetij na listi ter pravno podlago za vsako podjetje posebej. "Tako bi bil tudi očitek o političnem revanšizmu zoper določena podjetja povsem ovržen," so še zapisali v SDM.