Hercogova je po dokaj gladko izgubljenem prvem nizu v drugem tekmici vrnila z enako mero, čeprav se je prav v deveti igri tega niza skoraj deset minut mučila z nepopustljivo Izraelko. A na koncu je izid v nizih izenačila. V tretjem nizu pa je Peerovi v drugi igri uspelo narediti "break", v četrti pa je Izraelka še drugič v nizu vzela servis mladi Slovenki in tako odločila dvoboj. Peerova je po letošnji zmagi v Aucklandu tako dobila še drugo medsebojno tekmo s Hercogovo.

Slabo uro pred tem pa je svoje nastope med posameznicami v Stuttgartu končala Katarina Srebotnik, ki je tako kot Hercogova konec tedna slovenski reprezentanci pomagala nazaj v svetovno skupino pokala Fed. Z 1:6 in 2:6 je klonila pred tretjo nosilko, Rusinjo Svetlano Kuznjecovo. Ruska igralka, sicer branilka naslova, je bila gladko boljša v obeh nizih in zmagala po vsega dobri uri. V petem medsebojnem dvoboju s Srebotnikovo, ki je dobila le dva dvoboja od 15 od vrnitve po poškodbi, je prevzela vodstvo v zmagah s 3:2.

Srebotnikova, ki je lani zaradi poškodb izpustila kar osem mesecev, bo v Nemčiji igrala tudi med dvojicami. V prvem krogu se bo skupaj s Čehinjo Kveto Peschke (sta drugi nosilki) pomerila s poljsko-češko navezo Klauida Jans/Vladimira Uhlirova.

Kuznjecova premočna za Srebotnikovo

Slovenska teniška igralka Katrina Srebotnik je hitro končala nastope med posameznicami na turnirju WTA v Stuttgartu z nagradnim skladom 700.000 dolarjev. Srebotnikova, ki je konec tedna slovenski reprezentanci pomagala nazaj v svetovno skupino pokala Fed, je z 1:6 in 2:6 klonila pred tretjo nosilko, Rusinjo Svetlano Kuznjecovo.

Ruska igralka, sicer branilka naslova, je bila gladko boljša v obeh nizih in zmagala po vsega dobri uri. V petem medsebojnem dvoboju s Srebotnikovo je prevzela vodstvo v zmagah s 3:2.

Srebotnikova bo v Nemčiji, kjer trenutno nastopa tudi Polona Hercog - igra proti Izraelki Shahar Peer -, igrala tudi med dvojicami. V prvem krogu se bo skupaj s Čehinjo Kveto Peschke (sta drugi nosilki) pomerila s poljsko-češko navezo Klauida Jans/Vladimira Uhlirova.