Odbojkarji ACH Volleyja so le še korak oddaljeni od sedmega naslova državnih prvakov. Potem ko so v torek v Kanalu gladko dobili prvi dvoboj, so se včeraj morali za uspeh bolj potruditi. Gostitelji so na krilih razpoloženega Alena Šketa, ki je v uvodnem nizu dosegel devet točk, pokazali, da si želijo ekspresno rešiti vprašanje zmagovalca. Vodili so z 18:9, a so nato gostje le prišli k sebi. Madžar David Szabo je odlično serviral, neustavljiv je bil tudi v napadu (osem točk v prvem nizu), tako da so se približali na 16:21, vseeno pa se je niz končal z zmago Blejcev.

Čeprav so Kanalci ob prvem tehničnem odmoru v drugem nizu zaostajali s 5:8, so po njem prevzeli pobudo. Trikratni zaporedni podprvaki so prišli do vodstva s 13:11. Zadnjič je bil izid izenačen pri 21. točki, nato pa so varovanci Dragutina Šukerja dosegli tri točke zapored, kar je bilo dovolj za izenačenje na 1:1 v nizih. V tretjem so gostje vodili z 19:17, a so gostitelji z delnima izidoma 3:0 in nato še s 4:0 niz odločili v svojo korist. V četrtem so bili Primorci povsem nebogljeni, saj so osvojili samo dvanajst točk.