„Preživeli bodo kmalu pokojni, zato je moja odgovornost in odgovornost mojih otrok, da zgodbo o holokavstu ohranjamo živo,“ je Schwartzeva dejala za reuters. V koncentracijskem taborišču Bergen-Belsen je umrlo okoli 70 tisoč ljudi. Grozote, ki so se dogajale v taborišču, so posneli britanski vojaki, ki so taborišče odkrili 15. aprila leta 1945. Britanski vojaki so naleteli na 55 tisoč preživelih podhranjenih in dehidriranih „okostnjakov“, obolelih s tifusom, ki so se komaj ločili od gnijočih trupel, ki so jih obkrožali.

Schwartzeva je dejala, da so mnogi preživeli na slovesnosti pripeljali svoje otroke in vnuke, da bi jih seznanili s holokavstom. „Pomembno je, da se spomnimo, saj ne želimo, da bi se zgodovina ponovila,“ je še poudarila.

Scwartzova je še poudarila, da njeni starši niso imeli možnosti, da bi se poslovili od svojih staršev, saj so bili med drugo svetovno vojno ločeni. „Moja mama je svojega očeta videla v Auschwitzu, vendar je ni prepoznal, ker je imela pobrito glavo,“ je dejala. „Moja babica in teta sta umrli v plinski celici,“ je še dodala.