Študentski klubi poudarjajo, da bi bilo ob sprejetju zakona o malem delu, ki bi jim korenito okrnil sredstva, ogroženo njihovo delovanje in s tem vsi projekti, ki jih klubi izvajajo. Kar 250 pravnih oseb je s pismom izkazalo podporo študentskemu organiziranju.

Študenti namreč želijo, da se manjše spremembe študentskega dela urejajo v ločenem zakonu, ki bi celostno urejal vso študentsko problematiko, poleg študentskega dela še štipendiranje, vrednotenje pridobljenih znanj ter večji nadzor nad kršitvami študentskega dela. "Veliko težav obstoječega sistema bi rešili z enotno evidenco vpisa, ki sicer je predvidena v novem zakonu, a hkrati z drugimi radikalnimi spremembami sistema, na katere ne pristajamo," meni predsednica Študentske organizacije Slovenije Katja Šoba in vztraja pri tem, da zakon zavračajo.

Zgrožena je še nad "nenadnim preklicem" podaljšanja javne razprave o predlogu zakona, razprava je bila umaknjena tudi s petkove seje Ekonomsko-socialnega sveta. Če bo torej ministrstvo še naprej zavračalo sodelovanje s študenti, Šoba napoveduje, da se bodo "zbrali v večjem številu", ne izključuje niti demonstracij.