"Ankarančani smo se na referendumu jasno odločili, da želimo svojo občino, državni zbor je zakon sprejel in mi se bomo za svojo občino borili do konca. Obžalujem, da so državni svetniki izglasovali veto, povsem absurdno pa se mi zdi, da naj bi se vsa Slovenija na naknadnem referendumu odločala o tem, ali naj Ankaran postane občina ali ne," pravi predsednik krajevne skupnosti Ankaran Egon Ražman, ki meni, da je imel Popovič veliko časa, da bi kaj dobrega naredil za Ankaran, pa je delal ravno nasprotno.

"To je enako, kot če bi se nekoč vsa Jugoslavija odločala o tem, ali dovoli, da se Slovenija osamosvoji ali ne, pa čeprav smo se Slovenci jasno odločili za samostojno pot," je ogorčen vodja pobude za novo občino Ankaran Gregor Strmčnik, ki meni, da država česa takega sploh ne bi smela dopustiti. Tudi on obžaluje, da so državni svetniki klonili in se pustili prepričati županu Popoviču, hkrati pa je prepričan, da to ne bo preprečilo ustanovitve občine Ankaran. "Pri ponovnem glasovanju v državnem zboru bo zakon dobil prepričljivo večino, saj takrat poslanci ne bodo glasovali le za občino Ankaran, ampak bodo dali glas za spoštovanje osnovnih demokratičnih načel, ki jih župan Popovič vedno znova tepta," še dodaja Strmčnik, ki se v imenu Ankarančanov javno opravičuje prebivalcem Mirne, ker zaradi nagajanja koprskih oblastnikov niti oni ne morejo do svoje občine.

Razočaran pa je tudi nekdanji koprski župan in član koprskega odbora stranke SD Dino Pucer. "Dolga leta sem bil zagovornik enovite mestne občine Koper, vendar je Popovič s svojim ravnanjem dosegel, da sem postal podpornik nove občine Ankaran. Ta občina bo povsem ustavna in zakonita, saj sicer vlada zakona o njeni ustanovitvi ne bi poslala v državni zbor," pravi Pucer, ki obžaluje, da nekateri njegovi strankarski kolegi poslanci ne podpirajo volje ljudi in v ospredje postavljajo druge interese.

Zato je poslanski skupini SD te dni poslal pismo, v katerem jih je seznanil z dogajanjem v Ankaranu v zadnjih nekaj letih, ko Popovič med drugim ni zagotovil zakonsko določenega financiranja krajevne skupnosti, ker so bili krajani kritični do preprodaje zemljišč in sprejemanja spornih prostorskih aktov. Opozoril pa je tudi na posebne metode, ki jih Popovič uporablja za svoje nasprotnike. "V bistvu sem zdaj po eni strani vesel, da me je pred leti Popovič kot super Dina postavil na jumbo plakate in me na tak način želel osmešiti. Tako zdaj Ankarančani vsaj vedo, na čigavi strani sem, glede na to, da se je del koprskega odbora SD jasno postavil na Popovičevo stran," je še dejal Pucer. Poslanca Luka Juri in Marijan Križman sta namreč pri glasovanju v državnem zboru glasovala proti zakonu o ustanovitvi občine Ankaran, Juri pa je ob tem javno priznal, da je svoje stališče spremenil tudi po zaslugi pogovora s Popovičem.