Pentagon posnetka zaenkrat še ni komentiral, tiskovni agenciji Reuters in AP pa sta že citirali neimenovane ameriške vojaške uradnike, ki so posnetek označili za pristnega. Posnetek, ki je v javnost prišel v ponedeljek, je opremljen tudi s posnetkom radijskega prenosa pogovora med pilotom helikopterja in vojaki na tleh.

Posnetek prikazuje eno od ulic v Bagdadu in skupino osmih ljudi, ki jih pilot helikopterja "prepozna“ kot oborožene upornike. Eden od vojakov na tleh reče: "Ima granato. Streljal bom.“ Nato glas spodbuja tudi pilota, naj jim "podkuri“, kmalu pa vse skupaj postrelijo. Nekaj minut zatem se na prizorišče pripelje kombi, na katerega skušajo naložiti ranjence. Tudi nanj streljajo. Skupno umre 12 ljudi.

Nato se prenos nadaljuje: "Zdi se, da se v kombiju nekaj premika. Najbrž je otrok.“ Ameriški vojaki na tleh se prepričajo, da gre za dva ranjena otroka, in se odločijo, da ju bodo peljali v bolnišnico. Glas reče: "Sami so si krivi, kaj pa otroke vlačijo v vojno.“

Isti dan sta bila ubita tudi dva novinarja, ki sta delala za Reuters, predstavnik tiskovne agencije pa ni prepričan, ali sta bila med žrtvami ameriških vojakov tudi onadva. Na BBC-jevi spletni strani pa so prepričani, da je bil med žrtvami streljanja tudi Reutersov fotograf Saeed Cmagh. Prvi napad je sicer preživel, a je umrl, ko so vojaki začeli streljati na ljudi, ki so mu skušali pomagati. V napadu je umrl tudi njegov kolega Namir Noor-Eldeen.

Na WikiLeaks so objavili izjavo urednika novic na Reutersu, Davida Schlesingerja, v kateri pravi, da je posnetek "grafični dokaz nevarnosti, v kateri se gibljejo vojni novinarji, in tragedij, ki se lahko pripetijo“.

Po statističnih podatkih Komiteja za zaščito novinarjev je bilo v sedem let trajajoči vojni do sedaj ubitih 139 novinarjev, skoraj 120 iraških.