Po zadnjih anketah javnega mnenja uživa vlada zaupanje zgolj še tretjine ljudi. Nekoliko boljše ljudje ocenjujejo predsednika vlade Boruta Pahorja. Skoraj polovica jih meni, da dela uspešno, polovica pa, da ne. Med bolj kritičnimi so ženske in ljudje z višjo izobrazbo, med regijami po kritičnosti do Pahorja izstopajo Dolenjci in Gorenjci ter prebivalci s podeželja. Razmerje je obrnjeno v Mariboru in okolici, kjer premierja Pahorja pozitivno ocenjuje 46, negativno pa 37 odstotkov ljudi.

Za Janeza Janšo so predvsem starejši od 60 let (66 odstotkov), najmanj izobraženi (42 odstotkov) in predvsem prebivalci Ljubljane (24 odstotkov) ter Primorske (22 odstotkov). Najmanj simpatij pa ima Janša na Gorenjskem (osem odstotkov). To je ravno nasprotno od drugouvrščenega na lestvici bolj primernih za predsednika vlade Mateja Lahovnika, ki ima najmanj privržencev na Primorskem (osem odstotkov) in največ v Mariboru (42 odstotkov). Tam je "car" tudi tretji, ki so ga navajali s Pahorjem nezadovoljni anketiranci, Janez Potočnik (35 odstotkov), evropski komisar pa ima daleč najmanj privržencev na Gorenjskem, kjer je doma. Križanja pokažejo še eno zanimivost. Za Janšo je glasovalo več žensk kot moških (60:40), enako velja tudi za Lahovnika (70:30), za Potočnika pa je razmerje skoraj obrnjeno (40:60), se pravi, da so zanj glasovali predvsem moški.

Kljub veliki kritičnosti do vladajoče koalicije oziroma do vlade dobrih 40 odstotkov ljudi misli, naj ta koalicija nadaljuje delo do volitev. Velika koalicija Pahor-Janša ima ob petini vprašanih, ki ne vedo, kaj bi bila za Slovenijo najboljša rešitev, samo 16 odstotkov privržencev. Še odstotek manj je tistih, ki so za tehnično vlado, v kateri ne bi bilo ne Pahorja ne Janše. Skoraj devet odstotkov vprašanih se ogreva za predčasne volitve.