Najostrejši v obsodbi resolucije o Srebrenici v Republiki srbski je bil po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina predsednik združenja družinskih članov poginulih pripadnikov vojske bosanskih Srbov in civilnih žrtev Nedeljko Mitrović, ki je v izjavi za lokalne medije BiH sprejem resolucije označil za izdajo srbskih interesov.

Srbska demokratska stranke (SDS) v Republiki srbski je zahtevala nujno sejo parlamenta entitete, na kateri bi govorili o resolucijo o Srebrenici. Sam predsednik Republike srbske Milorad Dodik pa je že predhodno kritiziral sprejem resolucije, ker naj bi s tem zanemarjali srbske žrtve v BiH.

Vodilna bošnjaška stranka v BiH, Stranka demokratske akcije (SDA) je v odzivu izrazila pričakovanje, da bo sprejem resolucije o Srebrenici v Srbiji pripomogel k temu, da bodo o tem na drug način začeli razmišljati tudi v Republiki srbski. Predsednica bošnjaškega združenja Ženske - žrtve vojne Bakira Hasečić pa je resolucijo o Srebrenici označila kot sramotno, ker ne omenja genocida.

Pravosodni minister BiH in visoki predstavnik Hrvaške demokratske skupnosti (HDZ) v BiH Bariša Čolak pa je ocenil, da bi morala sprejeta resolucija pripomoči k izboljšanju meddržavnih odnosov in temu, da v Srbijo pravzaprav dojamejo, kaj se je zgodilo v BiH. "Resolucija o Srebrenici je pozitivna stvar," je dejal Čolak.