Baby-boom generacija, ki se je rodila pred letom 1964, je ena izmed najbogatejših in najvplivnejših generacij v Veliki Britaniji. Predstavljajo 70 odstotkov vseh parlamentarcev, zasedajo vodilne položaje v upravah in vodijo večino civilnih in kulturnih institucij. Z drugimi besedami: vodijo državo.

Sklicujoč se na prejšnji odstavek ni nič čudnega, če se krivce za gospodarsko krizo in polom na podnebni konferenci išče prav med pripadniki baby-boom generacije. Konec koncev se je to zgodilo pod njihovim nadzorom.

Ko se bo upokojil prvi val baby-boom generacije (rojeni okoli leta 1945), bodo račun za „čiščenje napak“ plačali njihovi otroci. Pripadniki omenjene generacije so namreč svojim otrokom naložili breme posojil, s katerimi so poskrbeli za svoje kratkoročne dobičke. Njihovo premoženje bi lahko ocenili na 561 milijard evrov, kar predstavlja štiri petine premoženja Velike Britanije.

Večino bogastva so si baby-boomerji nakopali s prodajo nepremičnin, ki so jih nakupili v sedemdesetih letih prejšnjega stoletja. Za primerjavo: baby-boomerji so si za nakup nepremičnine morali sposoditi trikratno količino svoje letne plače, medtem ko si pripadniki današnje generacije morajo sposoditi 6,5-kratno količino svoje letne plače, če si želijo privoščiti enak luksuz.

Za večino mladih so posojila in pokojnine fikcija, saj tonejo vse globlje v dolgove že pri nakupovanju osnovnih stvari. Pripadniki baby-boom generacije so življenje začeli z brezplačno izobrazbo, plačanim pripravništvom in pogodbami, ki so se v povprečju sklepale za 10,4 leta. Danes imajo mladi Britanci po končni izobrazbi okoli 22.500 evrov dolga, težko najdejo službo, to pa v povprečju obdržijo samo 15 mesecev.

Čeprav starejša generacija nadzoruje večino državnega denarja, ta ni vse. Nepravično bi bilo trditi, da so razmere za mlajše generacije slabše. Na nekaterih področjih so boljše. Fleksibilna delovna mesta posameznikom omogočajo, da izpopolnijo tudi druge spretnosti in spoznajo druge profesije. Enake pravice spolov, ras in pravice do porodniškega dopusta pa so povsem spremenile delovno-aktivno življenje.