Enako mero dobrohotnega razumevanja so za direktorja kopališča Antona Kneza pokazali tudi člani sveta občinskega zavoda, zato sme ostati na svojem položaju.

"Na osnovi pozitivnih mnenj strokovnih delavcev šole, sveta staršev in lokalne skupnosti je svet šole OŠ Franca Rozmana - Staneta Maribor soglasno z dvigom rok podelil Bredi Kutnjak nov mandat ravnateljice," je po včerajšnji popoldanski seji, ki so jo člani sveta zaprli za javnost, sporočila Zvezdana Ritonja, predsednica sveta šole. K ponovnemu imenovanju Kutnjakove na položaj ravnateljice (mandat ji poteče 14. maja) mora podati mnenje še minister za šolstvo in šport.

Včeraj smo že poročali, da je inšpektorat ministrstva za šolstvo in šport predlagal razrešitev Kutnjakove zaradi ugotovljenih kršitev pri načrtovanju, organizaciji in izvedbi ter zagotavljanju varnosti učencev 1. razreda na plavalnem tečaju. Med izvajanjem tega tečaja se je 10. februarja v še zmeraj nepojasnjenih okoliščinah utopil šestletni prvošolček, ki je obiskoval podružnico OŠ Franc Rozman - Stane.

Po podobnem scenariju je potekala tudi včerajšnja seja sveta občinskega zavoda Športni objekti Maribor, ki upravlja kopališče Pristan. Tudi tam so imeli svetniki na mizi predlog inšpektorata, da naj se razreši direktorja zavoda Antona Kneza, in sicer zaradi ugotovljenih kršitev pri načrtovanju in izvedbi plavalnega tečaja za učence 1. razredov šole.

Mariborski podžupan in predsednik sveta zavoda Milan Mikl je Knezu postavljal vprašanja v zvezi z ugotovljenimi napakami in direktor je za vsako inšpektorsko ugotovitev zavračal odgovornost. V zvezi z ugotovitvijo, da je bilo v eni skupini kar 11 otrok, zakonsko določeni maksimum pa je osem otrok, se je Knez izgovarjal, da so bile skupine oblikovane v skladu z normativi. "Mene zanima samo strokovnost," je Kneza branil svetnik Tone Vogrinec. "Preostalo je zame v tem trenutku irelevantno, saj vsi vemo, da otrok zagotovo ni umrl zaradi tega, ker ni bila podpisana kakšna pogodba."

Mikl je po "zaslišanju" direktorja predlagal sklep, po katerem Knezu ni možno očitati kršitve zakonodaje ter splošnih aktov zavoda, svet naj se tudi ne strinja z ugotovitvijo inšpektorata, da je kot odgovorna oseba opustil svoje nadzorstvene dolžnost in je kot direktor nevestno ter malomarno ravnal. Vseh šest svetnikov se je strinjalo z Miklovim predlogom, zato svet zavoda ni sprožil postopka za Knezovo razrešitev.