Ramos-Lopeza so včeraj poslali v zapor okrožja Travis, njegova varščina pa znaša 3.000 dolarjev (2.200 evrov). Policija je dvajsetletnika aretirala zaradi vdora v zaščiten računalnik. Kasneje so s policijske uprave sporočili, da je Ramos-Lopez za svoje dejanje uporabil geslo bivšega sodelavca ter tako pri stotih avtomobilih onesposobil vžig in sprožil njihove hupe.

"Ti kupci, ki so zdaj žrtve, niso mogli v službo,“ je sporočila policijska predstavnica Veneza Aguinaga. "Za današnji dan niso dobili plačila. Morali so poklicati vlečno službo. Niso vedeli, kaj se dogaja z njihovimi avtomobili.“

V teksaški prodajalni avtomobilov vanje vstavijo GPS naprave, ki lahko onemogočijo njihove vžige. Sistem uporabijo, če kupci avtomobilov zamujajo s plačili, je razložil Jeremy Norton, nekdanji sodelavec Ramos-Lopeza. Hupe aktivirajo, kadar želijo zaseči avtomobil, ki ni bil plačan in sumijo, da ga lastnik skriva.

Avtomobil je kupil tudi Tupac Shakur

Vse se je začelo sredi februarja, ko so zaposleni v trgovini opazili nenavadne spremembe v njihovih poslovnih podatkih. Nekdo je vdiral v sistem in spreminjal imena njihovih strank, tako da so recimo beležili, da je leta 2009 pri njih kupil avtomobil celo mrtvi raper Tupac Shakur.

Kmalu so začele klicati stranke in se pritoževati, da njihovi avtomobili nočejo vžgati ali pa da ne morejo ustaviti neprestanega hupanja. Norton je povedal, da so v začetku mislili, da gre za težave z elektroniko. Nato pa so zaposleni ugotovili, da je nekdo prek spleta pri podjetju, ki proizvaja GPS naprave, naročil dele v vrednosti 130.000 dolarjev (dobrih 94.000 evrov).

Odkrili so, da sabotiranje prihaja iz osebnega računalnika Ramos-Lopeza, kar je vodilo k njegovi aretaciji. Norton je dejal, da je Ramos-Lopez izredno težko prenesel dejstvo, da so ga odpustili: “Občutek imam, da je mislil, da je vse skupaj neškodljiva potegavščina. Ni se zavedal razsežnosti vsega tega.“