* Dvorana Tivoli, gledalcev 500, sodniki: Dožai, Hordov in Radojković (vsi Hrvaška).
* Union Olimpija: Bavčić 8 (0:2), Klobučar 6 (4:4), Kikowski 1 (1:2), Ožbolt 14 (1:2), Aleksandrov 15 (2:2), Ilievski 11 (1:2), Vidmar 22 (10:15).
* Helios: Korošec 5, K. Lorbek 4 (4:5), Zagorac 2, Snow 16, Shields 11 (1:2), Paravinja 7, Laškevič 15 (1.1), Zalokar 4 (0:1).
* Prosti meti: Union Olimpija 19:29, Helios 6:9.
* Met za tri točke: Union Olimpija 10:26 (Ožbolt 3, Aleksandrov 3, Ilievski 2, Bavčić 2), Helios 8:27 (Snow 4, Shields 2, Paravinja, Korošec).
* Osebne napake: Union Olimpija 15, Helios 24.
* Pet osebnih: /.

Ljubljanski košarkarji so delo proti Heliosu opravili po pričakovanju. Upravičili so vlogo favorita in tako ohranili možnosti za preboj na zaključni turnir. Na drugi strani se Domžalčani ukvarjajo z resnimi skrbmi, saj so po novem porazu tik pred izpadom iz lige.

Zmaji so trdne temelje zmage postavili že v uvodnih dveh minutah, ko so povedli z 9:0, pozneje pa tudi 12:0. Gostujoči košarkarji v teh trenutkih niso znali zaustaviti niti Olimpijinih zunanjih igralcev, ki so ob obilici prostora in časa pridno polnili domžalski koš z meti izza črte. Edin Bavčić je, denimo, v 12. minuti poskrbel že za prednost 15 točk (29:14), nekaj trenutkov zatem pa zadel novo trojko za 32:16. Sredi druge četrtine so sicer domačini skoraj zapravili visoko prednost, a se še pravočasno spet prebudili in pred drugim polčasom ohranili kar zajetnih devet točk prednosti.

Tudi v tretji četrtini so se gosti že približali le na štiri točke zaostanka, toda bližje niso mogli. Še več, Olimpija je na njihove poskuse vedno znova odgovorila z nizom košev, ki so razliko med tekmecema znova povečali. Odločilen je bil konec tretje in začetek zadnje četrtine, ko so si Ljubljančani priigrali neulovljivo prednost. Po prostih metih Jake Klobučarja v 33. minuti so namreč vodili že z 69:47.

Olimpija bo v soboto v zadnjem krogu rednega dela gostovala pri Hemofarmu, Helios pa bo gostil Radnički.