Kot je na današnji novinarski konferenci povedal namestnik poveljnika dubajske policije Hamis al Mazina, so morilci al Mabhuhu z injekcijo vbrizgali narkotik sukcinilholin, s katerim sicer pri bolnikih sprožajo mišično relaksacijo in ga pogosto uporabljajo pri anesteziji. Kot je pojasnil, je sukcinilholin deloval hitro in povzročil izgubo zavesti pri žrtvi. Al Mabhuha so nato, ne da bi se upiral, zadušili na način, da bi bilo videti, kot da je šlo za naravno smrt.

Umor al Mabhuha je sprožil val ogorčenja v mednarodni skupnosti, saj naj bi za njim stala izraelska tajna služba Mosad, ki naj bi v ta namen ukradla identitete evropskih in avstralskih državljanov. Skupno je za umor trenutno osumljenih 26 oseb, ki naj bi v Dubaj pripotovale z 12 britanskimi, šestimi irskimi, štirimi francoskimi, nemškim in tremi avstralskimi ukradenimi ali ponarejenimi potnimi listi. Poleg tega sta v priporu še dva Palestinca, oba s prebivališčem v Združenih arabskih emiratih, ki sta po umoru skušala zbežati, a so ju iz Jordanije izgnali nazaj v Dubaj.

Ob tem se je razvil pravi diplomatski spor, v petih državah, katerih potni listi so bili ukradeni ali ponarejeni, pa so oblasti na zagovor poklicale tamkajšnje izraelske veleposlanike. Britansko veleposlaništvo v Tel Avivu je poleg tega v soboto sporočilo, da dva britanska policista v Izraelu preiskujeta uporabo ponarejenih britanskih potnih listov.

Policista naj bi se med drugim srečala se s šestimi dvojnimi britansko-izraelskimi državljani, ki živijo v Izraelu in katerih potni listi so bili ponarejeni in uporabljeni pri umoru. Vodja dubajske policije Dahi Halfan je sicer v soboto izjavil, da se večina od 26 osumljenih "zahodnjakov" nahaja v Izraelu. Kot je še povedal, so večino osumljenih uspeli identificirati s pomočjo posnetkov nadzornih kamer.