Od vseh na višje strokovne šole vpisanih študentov jih je 27 odstotkov vpisanih na zasebne šole, 73 odstotkov pa na javne šole oziroma na šole s koncesijo. Od tega je 45 odstotkov študentov vpisanih redno, preostali so vpisani izredno.

Največ študentov, vpisanih na višje strokovne šole, se izobražuje na področju družbenih, poslovnih, upravnih in pravnih ved (35 odstotkov). Sledi področje tehnike, proizvodne tehnologije in gradbeništvo, temu pa sledi področje storitev. Po podatkih Višješolske prijavne službe je manj zanimanja za področje zdravstva in sociale.

Po podatkih ministrstva za visoko šolstvo je na visokošolski dodiplomski in enovit magistrski študij druge bolonjske stopnje na univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih s koncesijo vpisanih 79.043 študentov. Od tega je 83,2 odstotka študentov vpisanih redno, 19,8 odstotka študentov pa ima status absolventa. Število vpisanih v prvi letnik je za 2,4 odstotka nižje kot v prejšnjem študijskem letu.

Visokošolski zavodi že drugo leto zapored razpisujejo le bolonjske programe. V visokošolske dodiplomske programe prve stopnje, usklajene z Bolonjsko deklaracijo, in v enovit magistrski študijski program je v letošnjem študijskem letu po podatkih visokošolskega ministrstva vpisanih že 44.619 študentov.

V letošnjem študijskem letu je v programe enovitega magistrskega študija druge bolonjske stopnje vpisanih 1689 študentov, od tega 62 odstotkov v prvi letnik.

Enovit magistrski študijski program druge bolonjske stopnje nadomešča dosedanje, devet- ali desetsemestrske univerzitetne programe.