S tem projektom nameravajo nadgraditi obstoječi sistem pomoči brezdomcem, ki že ponuja ambulantno oskrbo, prenočišče v zavetišču ter pomoč v hrani in obleki.

Po novem naj bi tako pomoči potrebnim nudili tudi kuhan obrok, "ponujen na človeku dostojen način in v skladu z vsemi zdravstvenimi zakonitostmi", je za STA povedal Bračun.

Do toplega obroka bodo po njegovih besedah upravičeni ne le brezdomci, temveč vsi, vključeni v njihove programe pomoči. Glede na to, da že zdaj vsak dan razdelijo hrano 40 osebam, ocenjujejo, da bodo morali v ljudski kuhinji pripraviti od 50 do 150 obrokov dnevno.

Točno število obrokov bo odvisno tudi od razpoložljivih finančnih sredstev, pri čemer računajo na pomoč mariborske nadškofije in občine. S pomočjo slednje so prek javnih del že dobili enega sodelavca.

Ideja o ljudski kuhinji v Mariboru je stara že več kot 20 let, vendar je v Nadškofijski karitas doslej še niso uspeli uresničiti. Mesto jo vsekakor potrebuje, saj so v programih pomoči Nadškofijske karitas Maribor samo v lanskem letu rešili 12.376 vlog družin oz. posameznikov, ki so se znašli v stiski. V zavetišču za brezdomce pa so lani našteli skupno 3008 nočitev.