Gre za denar, ki je bil 390 sedanjim in nekdanjim poslancem od leta 2004 izplačan neupravičeno za povrnitev stroškov, ki naj bi jih imeli z najemanjem in vzdrževanjem svojega drugega doma v Londonu.

Največ, kar 42.458 funtov, mora vrniti laburistična poslanka Barbara Follett, sicer soproga uspešnega pisatelja Kena Folletta. Follettova je večino denarja porabila za varovanje svojega drugega doma, kar 4500 funtov pa tudi za plačevanje računov za kar šest telefonskih linij.

Številni poslanci so s poročilom sira Thomasa nezadovoljni in vztrajajo, da so zahtevali le povrnitev tistih stroškov, do katerih so bili v skladu s tedaj veljavnimi pravili upravičeni. Nekaj njihovih pritožb je komisija upoštevala in je prvotno vsoto v višini 1,3 milijona funtov, ki bi jo poslanci morali vrniti državi, zmanjšala za 180.000 funtov.

Sir Thomas je trditve, da nova pravila glede vračanja službenih stroškov, ki so bila sprejeta po lanskem škandalu, ne bi smela veljati za nazaj, sicer odločno zavrnil. Kot vztraja, so namreč prejšnji sistem zaznamovale velike pomanjkljivosti, kot so nejasna pravila in pa dejstvo, da so poslanci sami sebi in brez nadzora potrjevali povračilo stroškov.

Poudaril je, da bi bilo treba pravila glede vračanja stroškov za drugi dom razumeti na način, da gre za vrnitev točno določenih in obenem sorazmerno visokih stroškov za nastanitev, ki so posledica opravljanja poslanske službe. Že lani je Legg npr. ocenil, da so vsi računi za čiščenje nad 2000 funtov letno ali računi za vrtnarjenje nad 1000 funtov letno pretirani.

Škandal je izbruhnil maja lani, ko je časnik Daily Mail objavil podrobnosti o več tisoč absurdnih zahtevah poslancev za povračilo stroškov, med drugim za ogled pornografskih filmov in postavitev 1600 funtov vredne hiše za race. Zaradi škandala je več deset poslancev odstopilo ali vsaj obljubilo, da ne bodo kandidirali na letošnjih parlamentarnih volitvah.