Američan Ted Ligety, trikratni zaporedni zmagovalec vitranškega veleslaloma, je bil diskvalificiran; sprva je zasedel četrto mesto. Zato so vsi trije slovenski finalisti pridobili po eno mesto. Mitja Valenčič je bil 13. (+1,83), Bernard Vajdič 18. (+2,48), Mitja Dragšič, tretji slovenski finalist, pa 25. (+3,80).

V finale se niso uvrstili Patrick Jazbec (41., +3,69), Anže Mravlja (46., +4,59) in Matic Skube (51., +9,58).

Drugo mesto je na vitranškem slalomu osvojil Avstrijec Marcel Hirscher (+0,40), ki je slavil že na sobotnem veleslalomu, tretje mesto pa je osvojil lanski kranjskogorski slalomski zmagovalec Francoz Julien Lizeroux (+0,53). Francija ima tako še vedno rekord Vitranca z osmimi slalomskimi zmagami. Največ zmag med posamezniki, tri, pa je zbral nekdanji italijanski šampion belih strmin Alberto Tomba.

Avstrijec Benjamin Raich (1007) je po šestem mestu na slalomu utrdil prvo mesto vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala, Carlo Janka na drugem mestu je doslej zbral 897 točk, Didier Cuche na tretjem mestu pa 746 točk.

Po poraznih prejšnjih dveh dnevih, ko so Slovenci na obeh veleslalomih pod Vitrancem iztržili ničlo in se niso uvrstili v finalni vožnji, je sledil popravni slalomski izpit. Valenčič je šel na prvo progo z najnižjo startno številko in odpeljal vožnjo, ki je zagotavljala finale. Na koncu se je veselil petnajsterice ter prvih točk po treh ponesrečenih slalomih. Prav pred domačim občinstvom je prekinil črni niz, kar mu je povrnilo načeto samozavest.

Lepo je presenetil Mitja Dragšič, ki se v tej sezoni še ni veselil točk, kar je tudi dober obet za olimpijski nastop. Povratnik na veliko sceno po operaciji hernije diskusa Vajdič se je lani na slalomu v Kranjski Gori kot edini slovenski finalist veselil uvrstitve v deseterico, je na letošnji slalom šel z manjšimi pričakovanji. Vendar pa se je napad obrestoval tako z uvrstitvijo v finala kot tudi v drugi vožnji, kjer je nekaj odsekov odpeljal blizu svojim željam. Dobil pa je tudi potrebno potrditev, da lahko smuča hitro, kar je tudi recept za visoko uvrstitev v Vancouvru.

Matic Skube, Patrick Jazbec in Anže Mravlja so s progo opravili že v prvi vožnji, ko je bila z njihovimi visokimi startnimi številkami nad 60 proga že načeta. Še največ izkušenj s tekmami najvišjega ranga ima Skube. Zbral je že skupaj 26 nastopov, na dveh od teh pa se je že uvrstil med prvo trideseterico in osvajal točke svetovnega pokala leta 2007 in letos, ko je bil na slalomu na Sljemenu 23. Vse tri nastope v Kranjski Gori je končal brez uvrstitve, danes je v spodnjem delu naredil napako za odstop in prišel do cilja s prevelikim zaostankom. Mladinski svetovni slalomski prvak iz Flachaua (2007), ki je nekoč imel za neposrednega tekmeca avstrijskega čudežnega dečka Marcela Hirscherja, smučanja s treningov ne uspe prenesti tudi na tekme.

Mravlja je svoj tretji start v svetovnem pokalu, vse je doživel prav v Kranjski Gori, končal brez uvrstitve v finale. Tokrat je zasedel 46. mesto. Slalomski debitant v svetovnem pokalu Patrick Jazbec, ki je v soboto prestal svoj ognjeni krst, je bil 41.

Organizatorji vitranškega smučarskega spektakla, tokrat tridnevnega, so se znova odrezali. Vodja moškega dela svetovnega pokala Günter Hujara je kranjskogorske organizatorje posebej pohvalil, ker so odlično izpeljali tako petkov nadomestni veleslalom iz Adelbodna, kar so prevzeli skoraj tik pred zdajci, kot veleslalom in slalom za Pokal Vitranc. Stroški podkorenskih tekem, vključno s finalom evropskega pokala alpskih smučarjev, znašajo 1,3 milijona evrov. Za izvedbo tekme je skrbelo 600 prostovoljcev. Vse tri tekme pa si je ogledalo skupno okrog 20.000 ljudi. Današnji slalom je v ciljno areno v Podkorenu po podatkih organizatorjev privabil 10.000 ljubiteljev smučanja, ki so lahko uživali v izjemnih predstavah gladiatorjev na smučeh.

Naslednje leto bo spektakel v Kranjski Gori slavil svoj že 50. jubilej.