Navajal pa je tudi, da je takratni predsednik uprave NLB Draško Veselinovič spremenil dokument o posojilih Ultre, kar naj bi Golobiču iz zapisa o interni preiskavi v NLB zaupali novinarji. A navedb o Veselinovičevem ponarejanju zapis interne preiskave ne potrjuje. Bi lahko sredine navedbe Gregorja Golobiča in njegovo kasnejše ponesrečeno izmotavanje omajalo njegovo mesto v vladi ali morda celo pomenilo konec vodenja stranke Zares?

V krogih blizu Golobiča poudarjajo, da je visokošolski minister pred meseci, ko je bila razkrita njegova laž glede lastniškega deleža v Ultri, resno razmišljal o odstopu tako z ministrskega mesta kot z mesta predsednika stranke. Tokrat pa se Golobič naj bi ne čutil krivega in ne namerava odstopiti (razen v primeru, če bi ga k temu pozval predsednik vlade). Prepričan je namreč, da je uradni dokument NLB, ki sta ga podpisala predsednik in član uprave, dokazal, da so bila vsa posojila Ultre zavarovana in da so bila posojila podjetju dodeljena po enakem postopku in kriterijih, kot veljajo za vsa druga podjetja. Preiskovalna komisija in policijska preiskava pa naj bi zadeve (in ozadje) dodatno pojasnili.

A če so Golobiča pred meseci njegovi strankarski kolegi vztrajno prepričevali, naj ostane na čelu ministrstva in stranke, ter bili prepričani, da bo stranka pod njegovim vodstvom uspela prebroditi krizo, je tokrat vzdušje manj optimistično. Po naših informacijah sicer glasnih zahtev po Golobičevem odstopu ni bilo, je pa prisoten dvom, ali se stranka pod njegovim vodstvom še lahko pobere. "Ko je že kazalo, da smo iz najhujšega, smo padli v še večjo luknjo," je mogoče slišati. Stranka bo morala torej razmisliti, kako naprej, se pa naši sogovorniki strinjajo, da mora biti premislek temeljit in da z odločitvami ni treba hiteti. Ena od resnih težav, ki jih ob tem omenjajo, je, da ne vidijo Golobičevega naslednika. Na lestvicah politikov je med njihovimi člani sicer daleč najbolj priljubljen minister za gospodarstvo Matej Lahovnik, a je očitno, da temu vodenje stranke ni blizu, znotraj Zares pa ima tudi nekatere precej močne nasprotnike.

Dogajanje na izredni seji pa je še nekoliko poslabšalo odnose med strankama LDS in Zares. V slednji so namreč prepričani, da stoji v ozadju priprave in razkritja dokumenta, ki je povzročil afero Ultra, Draško Veselinovič, pa tudi, da je bil vrh LDS z njegovimi potezami seznanjen. V Liberalni demokraciji to zanikajo. A poudarjajo, da Golobiča ne želijo napadati, bodo pa branili Veselinoviča, saj za zdaj nimajo razlogov, da njegovim navedbam ne bi verjeli.